29 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluş günü olduğundan sebep kim bilir senenin 365 günü içinde ki en ayrıcalıklı en güzel gün olarak yaşanması ve kutlanması gereken bir gündür.

29 Ekim’de Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşında almış oldukları muazzam tabiat üstü başarının taçlandırılması şereflendirilmesi anlamına gelen Cumhuriyetin ilan edildiği bu gün Türk toplumunun artık yobaz, gerici yapıdan tamamen kurtulduğu gün olarak tarihe geçmiştir.


Cumhuriyet ile beraber genç Türkiye Cumhuriyeti’nde artık Atatürk devrimlerinin önü açılmış ve günümüzde ortadoğu ve yakın coğrafyamızda yaşanan türlü eziyet, rezillik ve ger kalmışlıktan kurtuluşun temelleri atılarak günümüzde kan ve göz yaşına boğulmuş olan o coğrafyadan değişik yaşam sürmemize sebebiyet veren tüm Atatürk ve devrim arkadaşlarını bugün şükran ve minnetle anmalıyız.

Cumhuriyet coşkusunun ve Cumhuriyet aşkının hiçbir zaman yüreğimizden çıkmaması ve onun değerini onun yokluğunda anlamamamız için Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği biz Türk gençlerine büyük işler düşmektedir. Cumhuriyet demek bizler için eşitlikçi ve bilim temelinde bir yaşam demektir.