Menü Kapat

ABD’nin En Gizemli Bölgesi: 51. Bölge

1947 senesinde Roswell eyaletine düştüğü ileri sürülen UFO ‘dan elde edilen teknolojilerin geliştirilip elde edilen bu bilgilerle de lazerle çalışan roket, kızılötesi ışın gibi teknolojilerin üretildiği söylenen, daha önce kimse tarafından duyulmayan, gizemli bir bölge : 51. Bölge ya da diğer bir adı ile “AREA 51”

Hatta bilinen bazı teorilere göre bu bölgede ışınlanma denemeleri ve zaman yolculuğu çalşımaları yapılıyor…
51. Bölge Las Vegas’ın 153 km. kuzeyinde bulunan ve Nevada kontrol sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahası ile komşudur. 76 km karelik bir alandan oluşmaktadır. Çekilen fotoğraflarda birkaç tane küçük yapıdan oluşsa da yer altında büyük bir tesisi bulunduğu bilinmektedir.
Bu bölgede birçok vaka ve denenemelerin gerçekleşmesi, komplo teorisyenlerinin bu mevzuda birçok düşünce ortaya atmasına neden olmuştur. Bu bölgenin görüntülenmesinden sonra çalışma ve gözlem girişimlerinin yapıldığı alanlar yer altındaki tesise taşınmıştır. Bu taşınma olayı da insan zihnindeki bu bölge ile ilgili soru işaretlerini artımıştır. Bu da komplo teorisyenlerine fırsat kazandırmıştır. Tabi bu da komplo teorisyenlere ve bazı maceracı ruhlu kişilere fırsat olmuştur.

Amerika, 51. Bölgenin varlığını kabul etti.

-51. Bölge ile ilgili fikirlerin ortaya atılmasından yaklaşık 66 yıl sonra ABD bu üssün var olduğunu resmen açıkladı. Üssün var oluş sebebi, görevii CIA tarafından yayımlanan raporda belirtildi.

Bu gizli bölge, “İndepence Day” filminde uzaylıların bulundukları yer olarak gösteriliyor. Tabi bu film bir Bilim Kurgu filmi. Zaten bu mevzu hakkında CIA’nın yaptığı kesin açıklamada UFO meraklılarının inanmayacağı hatta ve hatta karşı çıkabileceği açıklamalar bulunmakta.
CIA’nın yayımaldığı bu raporda bu bölgede insan dışı varlıkların bulunmadığını, aksine bu bölgenin “Ülkenin gizli uçak programının bir parçası olduğu ” belirtilmekte.Verilere göre bu bölgenin 2. Dünya Savaşında “hava topçu menzili” olarak kullanıldığı da yer almakta.Doğal bu rapor ne kadar doğru onu bilemeyiz.

51.Bölge Hakkındaki Bazı Teoriler

-Saklı kalmış yeraltı tünelleri, gizli düşman uçakları, bilinmeyen UFO dosyaları her defasında 51. Bölgede var olduğu ileri sürülüyordu. Bu ve buna benzer teoriler asla yoktan ortaya atılmamıştı.
ABD başlarda böyle bir oluşumun var olduğunu kabul etmese bile; Sovyetler Birliği tarafından 1957 tarihinde uzaya gönderilen uydudan çekilen görüntüler akıllara bir kez daha soru işareti düşürmeye yetiyor.
Bu teorilerin ortaya atılmasındaki en büyük sebeplerden birisi de bu bölgede uzun süreden beri üstü bir karış çöl kumlarıyla kaplı uçak pistlerinin bulunması.Bu da o bölgeye herhangi bir uçağın iniş yapamayacağını göstermekte. Bazı komplo teorisyenlere göre CİA’nın yaptığı açıklamada bulunan “Bölgenin gizli kalmış uçakları bulmak için araştırmaların yapıldığı bir alan olduğu” açıklamaların bu gizemin üzerine toprak atmaktan ve mevzuyu saptırmaktan başka bir şey olmadığı iddia edilmekte.
Çünkü gerçekten de bu bölge sıkı mı sıkı korunmakta. ABD 51. Bölgenin var olduğunu kabul etmeden önce bu bölgeye 50 km’den fazla yaklaşılmıyordu, yaklaşılması durumunda çeşitli araçlarla takip ediliyordu. Bu bölgede bir çok gizli kamera olduğu ileri sürülmekte. Bölgeye fazla yaklaşanların öldürülme riski bile var olduğu bazı söylentilerin arasında yer almakta.Peki madem burada gizli olan hiçbir şey yok o zaman neden bu kadar sıkı korunuyor bu “Area 51”..?Tüm bu teorilerin kabul edilmesi durumunda teorilerine pek inanmasak bile aklımızda bazı soru işaretleri oluşmuştur.

Kaynakça:
www.onedio.com

Gönderiye Yorum Yap