Menü Kapat

Adnan Polat’tan Fatih Terim’e: Onunla Çalışmazdım!

Eski Başkan Adnan Polat: Fatih Terimle Çalışmazdım!

Galatasaray’ın eski başkanı Adnan Polat spor gündemine dair açıklamalarda bulundu. Polat’ın Fatih Terim yorumu ise dikkat çekti.

Adnan Polat uzun süren sessizliğin ardından açıklamalarda bulundu. Galatasaray’da tekrar başkanlık düşünmediğini belirten Polat, Fatih Terim ile ilgili de konuştu.

Adnan Polat’ın Sabah’tan Tuba Kalkıç’a verdiği röportajın dikkat çeken başlıkları şu şekilde;

“Ultraslan Başkan Olmamı Çok İstiyor”

“Ben Galatasaray’daki misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Hem taraftarlardan, hem de Galatasaray camiasından başkan olmam için talep var. Özellikle Ultraslan taraftar grubu çok istiyor. Hepsine teşekkür ediyorum ancak böyle bir niyetim yok. GS taraftarı ile hep güzel bir ilişkim oldu.”

Adnan Polat

“Cumhurbaşkanı Olmasa Türk Telekom Stadını Yapamazdık!”

“İki dönem başkanlık yaptım. Başkanlık dönemimde de günü değil, geleceği kurtarmak için çalıştım hep. Ali Sami Yen Stadyumu kötü vaziyetteydi, çökme ihtimali vardı. Seyrantepe’nin yapılması için çok uğraştık. Yeni stadyum için Cumhurbaşkanı çok büyük destek oldu. O olmasa Türk Telekom Stadı’nı yapamazdık. Çok modern bir stat oldu. Galatasaray’a çok emek verdik, mali olarak düze çıkardık ama bana operasyon yapılmak istendi. Bazı gruplar menfaatlerini kestiğim için bana düşman oldu. Bunu yapanlar da kendi çıkarını düşünen liseci takımı.”

Adnan Polat

“Fatih Terim Bizi Ortada Bıraktı!”

“Başkan olduğum dönemde Terim’e teklif götürmüştük. Önce kabul etti. Kabul ettiği için o dönemki teknik direktör Frank Rijkaard ile yolumuzu ayırdık. Ancak ertesi gün “Ailemle konuştum, Türkiye’de çalışmak bize acı veriyor” diyerek teklifi geri çevirdi. Üç ay sonra seçim kararı aldık ve ben seçime girmedim. Benden sonra Ünal Aysal başkan oldu. Bizi o dönem ortada ve zor bir durumda bırakan Terim, teknik direktör olarak geri geldi. Ben bu olayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Adnan Polat

Gönderiye Yorum Yap