Menü Kapat

Balık Seven Köpekler İçin En İyi 5 Somonlu Köpek Maması

En İyi Somonlu Köpek Maması

Somonlu Köpek Maması

İnsanlar için süper yiyecek olarak bilinen  popüler  balık türü somon, yararlı yağlar ve besinler ile doludur. Peki, somon köpeğiniz için sağlıklı mı? Düzgün hazırlandığında, somon köpeğinizin düzenli diyetine harika bir katkı olabilir. Cilt ve eklem sağlığı için birçok köpek maması ve takviyesi, somonda bulunan omega-3 yağ asitlerini içerir. Köpeğinizi kaliteli bir somonlu köpek maması ile beslemek, bu yararlı besin maddelerini almanın harika bir yol olabilir.

Omega-3 yağ asitleri ve protein açısından zengin olan somon, hem sizin hem de evcil hayvanınızın tüketebileceği en sağlıklı balık türlerinden biridir. Ayrıca A, D ve B-kompleks vitaminlerinin yanı sıra çinko, potasyum ve magnezyum mineralleri içerir. Saymakla bitmeyen faydaya sahip somonun köpeğinize faydaları arasında sağlıklı cilt ve kürk yapısı, cilt tahrişi ve alerjilerin iyileşmesi, iltihabı azaltma, güçlü bağışıklık sistemi ve geliştirilmiş beyin fonksiyonları yer almaktadır. Köpeğinizin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacak en iyi somonlu köpek mamalarını sıraladım. Omega açısından zengin en iyi 5 somonlu köpek maması markaları ve çeşitleri sizlerle!

1. Lavital Orta Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Somonlu köpek maması

Lavital Orta Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, 1 yaş ve üzeri köpeklerin sağlıklı yaşamalarına destek vermek için özel bi formüle sahiptir. Özellikle yetişkin köpeklerde giderek kilo artışı hız kazanırken diğer bir yandan eklem ve kemik yapısının güçlü kalması gerekmekedir. LaVital Medium Adult Salmon Formula, kaliteli protein ve dengeli mineral içeriği sayesinde köpeklerin sağlıklı kemik yapısına ve eklemlere sahip olmasına katkı sağlamaktadır. Köpek maması aynı zamanda Omega 6 desteği sayesinde patili dostunuzun deri ve tüy yapısının korunmasına da yardımcı olmaktadır. 

Ucuza Satın AL


2. Brit Care Champion Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Somonlu köpek maması

Brit Care Champion Somonlu Yetişkin Köpek Maması, şov köpeklerini mükemmel durumda tutmak için hipoalerjenik formüle sahiptir. Köpeğinizin her daim mutlu ve eğlenceli olmasına yardımcı olan bu mama, yetişkin ırklar için somon ve ringa balığı ile özenle hazırlanmış yiyecekler ve evcil hayvanınıza gerekli olan vitaminleri doğru bir şekilde almasına yardımcı olmaktadır. Tamamen hipoalerjenik ve yüksek oranda sindirilebilir içeriklerden üretilen Brit Care Champion Somonlu Yetişkin Köpek Maması, patili dostunuzun midesini bayram ettireceğe benziyor.

Ucuza Satın AL


3. Pro Plan Puppy Somonlu Yavru Köpek Maması

Somonlu köpek maması

Pro Plan Puppy Somonlu Yavru Köpek Maması, hassas cilt yapısı ve mideye sahip köpekler için özel olarak üretilmiştir. İçeriğinde ki pirinç ve yulaf unu sayesinde sindirim sistemininde kolayca sindirilebilen bu köpek maması, somon bileşeni sayesinde yavru dostlarınızın ihtiyacı olan proteinleri almasına olanak sağlamaktadır. Canlı probiyotikler açısından zengin olan Pro Plan Puppy Somonlu Yavru Köpek Maması, gelişmekte olan bir bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı olmak için antioksidan bakımından oldukça zengindir. Omega 6 yağ asitleri ve çinko sayesinde köpeğinizin cilt sağlığını koruyan Pro Plan köpek maması hiçbir şekilde mısır, buğday, soya, yapay renkler ve tatlar içermemektedir. 

Ucuza Satın AL


4. Profine Düşük Tahıllı Büyük Irk Somonlu Yavru Köpek Maması

Somonlu köpek maması

Profine Düşük Tahıllı Büyük Irk Somonlu Yavru Köpek Maması, kondroprotektifler ve mineraller eklemlerin ve iskeletlerin düzgün gelişimini destekler. İçeriğindeki protein ve yağlar sayesinde köpeğinizin doğru ve dengesi büyümesini destekleyen bu ürün, tüylerinin ve cildinin kalitesini artırmak için karides ve somon yağı ile zenginleştirilmiştir. Yavru köpek maması almak isteyen evcil hayvan ebeveyleri için şiddetle önerilen bu içerik, yüksek somon oranı sayesinde kolay sindirime sahiptir.

Ucuza Satın AL


5. Econature Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Somonlu köpek maması

Econature Somonlu Yetişkin Köpek Maması, tüm yetişkin ırkların tüketimine uygun özel bir forma sahiptir. Köpeğinizin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiş olan bu ürün, tam ve dengeli besin değerleri ile somon proteini içermektedir. Hiçbir köpeğin asla hayır diyemeyeceği eşsiz besinlerden oluşan Econature Somonlu Yetişkin Köpek Maması içeriğinde işlenmiş somon proteini, buğday, işlenmiş hayvansal protein, mısır, saf kepek, pirinç, tavuk yağı, şeker pancarı, ciğer aroması, somon yağı, mineraller, tuz, antioksidanlar, A, D ve E Vitaminleri, prebiyotik mannan oligosakkaritler ve koruyucular içermektedir. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Köpek Maması Markaları

Gönderiye Yorum Yap