Menü Kapat

Bir Yıldız Jimnastikçi : Simone Biles

14 Mart 1997’de Columbus, Ohio’da doğan Simone Biles, Amerika’nın en iyi sanatsal jimnastikçilerinden biridir. Büyük babası tarafından yetiştirildi, çünkü babası ailesini terk etti. Sonuç olarak, kızının hayatında asla yer almadı. Annesi, diğer yandan madde bağımlılığı ile mücadele ettiğinden kızlarına bakamıyordu. Simone beş yaşlarındayken büyükanne ve büyükbabaları onu ve kız kardeşini resmen yanına aldı. Simone, jimnastik kariyerin boyunca daima onu destekleyen şahıs olduğundan büyükannesini daima “anne” olarak çağırmıştır.
İlkokulu bitirdikten sonra, tüm orta öğretim eğitimini evde eğitim görerek geçirdi; böylece yarışmalar için daha çok zaman ayırabildi. 2015’te mezun oldu.

Billes kariyerine 1 Temmuz’da Houston’daki 2011 American Classic’de başladı. İlk önce tonoz ve balans kirişi, dördüncü kat egzersizleri ve sekizinci eşit olmayan çubuklar üstüne üçüncüsü yerleştirildi.O zamandan beri pek çok şampiyonaya katıldı ve üç kez dünya şampiyonu, üç kez taban dünya şampiyonu ve dört kez Birleşik Devletler’de ulusal şampiyon oldu.
Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarında, tonoz, ekip, taban egzersizi ve bireysel dört altın madalya ve denge demetinde bronz madalya kazandı.Kariyeri boyunca, 19 yılı aşkın Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası madalyasını 1996’dan beri rekoru kıran Shannon Miller’ın rekorunu aşarak kazandı.

Kaynakça:
www.myenglishathome.com

Gönderiye Yorum Yap