Menü Kapat

Çalınan Twitter Hesabını Geri Alma

Bilindiği üzere, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi Twitter… Bu kadar popüler olmasının da bazı dezavantajları bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de çalınma riski. Hesabı çalınan kullanıcılar, internet üzerinde “Twitter hesabımı nasıl geri alabilirim?”, “Twitter hesabım çalındı”, “Twitter çalınan hesabı şikayet etme” gibi başlıklar açıp ya da yorumlarda bulunup, sorunlarına çözüm arıyor.

çalınan twitter hesabını geri alma

Bizler de bu yazımız da ekibi olarak, sizlerin sıkça sorduğu “Çalınan Twitter hesabı nasıl geri alınır” sorusunun cevabını veriyoruz.

“Çalınan Twitter hesabını nasıl geri alırız” konusunda önce, “Twitter hesabı nasıl güvende tutulur” sorusuna cevap bulalım.

çalınan twitter nasıl geri alınır

TWİTTER HESABININ ÇALINMASINI ENGELLEME YÖNTEMLERİ

Sahte Takipçi Sitelerine Üye Olmayın

Twitter hesabının çalınmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi “sahte takipçi siteleri”ne üye olmak. Sadece takipçi sitelerine üye olarak nasıl hesabımız çalınıyor demeyin. Üye olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz başta olmak üzere bütün bilgileriniz aktarılıyor.

Cep Telefonunuzu Twitter’da Onaylattırın

Twitter hesabınızı cep telefonu ile eşleştirmekten korkmayın. Bu, Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu en büyük güvenlik sağlayıcısıdır. Twittter hesabınızı çalanlar, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve hatta mail adresini bile değiştirebilirler.

twitterı cep telefonu ile eşleştirme

Cep telefonunu doğrultanlarda ise cep telefonuna şifre geldiğinden dolayı cep telefon numarasını değiştiremiyorlar.

Twitter Şifrenizi Herhangi Bir Yere Kaydetmeyin

Günlük hayatta kullandığınız şifreleri hiçbir şekilde telefona ya da bir yere kaydetmeyin. Bunun içerisinde Twitter şifresi de yer almaktadır. Size yakın gibi görünüp, şifrenizi kullanacak birileri çıkabilir.

twitterda şifre güvenliği

Sahte Twitter Sitelerine Giriş Yapmayın

Twitter’ın, internet üzerinde çok sayıda sahte giriş yapabilen uygulaması mevcut. Herhangi bir site üzerinden linke tıklayıp, twitter adresinizle giriş yapmayın. Eğer bu adımı uygulamazsanız hesabınız yabancı kişiler tarafından hacklenebilir.

ÇALINAN TWİTTER HESABINI GERİ ALMA

Evet! “Twitter hesabının güvenliğini nasıl sağlarız? sorusunun cevabını yukarıda verdik. Şimdi gelelim, “Çalınan Twitter Hesabını Geri Alma” konusuna…

Twitter şifresi ele geçirilen ya da Twitter hesabı çalınan kullanıcılar öncelik olarak BURAYA TIKLAYIN!


twitterda çalınan hesabı geri alma yöntemi


Karşınıza çıkan ekranda “Twitter kullanıcı adınız” yazan bölümün karşısına Twitter’a girerken kullandığınız adınızı yazın.

twitterda çalınan hesabı mail yoluyla geri alma yöntemi


Sonrasında ise, istenilen yerlere sırasıyla “e-posta” ve “sorununuzun tanımını” yazın ve “continue” (devam) tikine tıklayın.

twitterda çalınan hesap nasıl geri alınır

Bu işlemlerin ardından, 1-2 gün içerisinde hesabınıza “Support Twitter” üzerinden bir mail gelecek. Çalınan hesabınızı geri almak için, Twitter’dan gelen maile sizler için aşağıda hazırladığımız taslağı doldurup gönderin. Bu taslak sayesinde “twitter çalınan hesabı şikayet etme” yönetimini gerçekleştireceksiniz ve hesabınızı twitter hesabınızı hackleyenlerden geri alabileceksiniz.


twitterda çalınan hesap nasıl geri alınır e-mail taslağı

İşte o taslak!

“My account has stolen and changed e mail adress and password. Please give me my Twitter Acount back. My name is …………. and i attach my identificatian card. And my e mail adress is ……….. Please check it so you will see they changed my mail adress. My real mail adress is……… and you can see if you checked. Please send recovery link to my e mail adress”

Bu taslakta yer alan ilk boşluğa “…” adınızı ve soyadınızı, ikinci ve üçüncü boşluğa “…” “…” ise hesabınızın bağlı olduğu gerçek mail adresinizi yazın. Bu bölümü doldurduktan sonra, nüfus cüzdanınızın “T.C Kimlik” numarası yazan bölümünü kapatıp fotoğrafını çekip, görüntüyü, göndereceğiniz mail ile beraber yollayın.


Sizlerin yapacağı bütün işlem bu kadar. 15 gün içerisinde sizlere tekrardan bir Twitter yardım maili gelecektir ve gelen mail, “password sıfırlama” maili olacaktır. Şifrenizi sıfırlayıp, e-mail adresinizi değiştirirsiniz. Sonrasında cep telefonuyla doğrulama kodu alırsınız. Yukarıda anlattıklarımızla da hesabınızı güvenli halde tutun. Bu sayede kimse hesabınızı çalamaz.

Bu işlemleri uygulamanıza rağmen, yine de hesabınızı geri alamadıysanız “Twitter özel destek hattı” ya da “Twitter çağrı merkezi” çalışanlarından destek alabilirsiniz.


NOT: “Çalınan Twitter hesabını geri alma” işleminde bir sıkıntılı ile karşılaşırsanız, yorum bölümünden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Çalınan Instagram hesabınızı geri almak için tıklayın.

Çalınan Facebook hesabınızı geri almak için tıklayın.

Gönderiye Yorum Yap