Menü Kapat

Chris Evans Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Chris Evans Filmleri

Chris Evans Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Chris Evans Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Chris Evans filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Chris Evans filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

Chris Evans filmleri;

25. Darbe (2009) – IMDb: 6.1

Chris Evans Filmleri

Push olarak vizyona giren “Darbe” filminin yönetmenliğini “Hep Seni Aradım, Şanslı Slevin, Gangster No.1” filmleriyle tanınan Paul McGuigan üstlenmektedir. Film, Hong Kong’lu bir grup gencin ABD hükumeti tarafından gizli sürdürülen operasyonu karşısında zor durumda kalmasını konu etmektedir. Tamamen kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden ekipten kurtulmayı planlayan gençler, insanların beyinlerini kontrol etmekle ünlenmiş Alyssa English’e ulaşmaları gerekecektir. Gerilim ve aksiyonun bir arada yaşandığı filmin başrollerinde Chris Evans “Nick”, Camilla Belle “Kira”, Dakota Fanning “Cassie”, Djimon Hounsou “Ajan Henry” ve Colin Ford “Nick” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


24. Dadım Aşık (2007) –  IMDb: 6.2

Chris Evans Filmleri

2002 yılında kaleme alınan “The Nanny Diaries” romanından sinemaya aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Robert Pulcini ve Shari Berman yer almaktadır. Üniversiteden henüz yeni mezun olmuş Annie, ne yapması gerektiği konusunda oldukça çaresizdir. Şans eseri parkta oynayan bir çocuğun hayatını kurtaran Annie, zengin bir aile tarafından dadılık teklifiyle ödüllendirilmektedir. Teklifi kabul eden Aniie, kısa süre sonra bambaşka bir maceranın içerisine girecektir. Komedi ve dram temalarının en iyi şekilde işlendiği “Dadım Aşık” filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Chris Evans, Laura Linney, Alicia Keys ve Paul Giamatti rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram

FRAGMAN


23. Ninja Kaplumbağalar (2007) – IMDb: 6.2

Chris Evans Filmleri

Ninja Kaplumbağalar, TMNT’nin yazar ve yöneticisi olarak bilinen Kanadalı yönetmen Kevin Munroe tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. New York sokaklarının giderek güvensizleştiği şehir hayatında, şehrin yeniden eski haline dönmesi için Ninja Kaplumbağalar’ın elini uzatması gerekecektir. İşin en üzücü kısmı ise ekip üyeleri arasında yer alan Donatello, Michelangelo ve Raphael ortadan kaybolmuştur. Şehrin yeniden güvene kavuşması artık Leonardo ve Splinter’ın mücadelesine bağlıdır. Filmin başrollerinde Chris Evans “Casey”, Nolan North “Raphael”, James Anold “Leonardo” ve Patrick Stewart “Winters” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


22. Kaçaklar (2010) – IMDb: 6.3

Chris Evans Filmleri

Vertigo çizgi roman serisinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Sylvain White üstlenmiştir. 2010 yılında gösterime giren “The Losers” filmi, Bolivya ormanlarına gönderilen Özel Kuvvetleri timinin üyelerini konu etmektedir. Arama ve imha etme üzerine görevlendirilen ekibin içerisindeki çatlaklar, Max adı verilen düşman ile doğrudan ortaya çıkacaktır. Dram ve gerilim temalarının en açık haliyle sergilendiği filmin başrollerinde Chris Evans, Zoe Saldana, Oscar Jaenada, Idris Elba ve Jeffrey Dean rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


21. Fierce People (2005) – IMDb: 6.5

Chris Evans Filmleri

Dirk Wittenborn’un “Fierce People” kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Griffin Dunne yer almaktadır. Film, masaj terapisti olarak çalışan kadının, New York’tan kaçmak için kocasının yanına gitmek istemesiyle başlamaktadır. İlkel Güney Amerika yerlileri üzerinde araştırma yapmakta olan adam, bir antropolog olarak çalışmaktadır. Oğlunun başına geleceklerden habersiz olan anne ve babası, her şey yoluna girdiğinde yeniden parçalanacaklardır. Filmin başrollerinde Chris Evans, Kristen Stewart, Diane Lane, Anton Yelchin ve Donald Sutherland rol almaktadır.

Tür: Dram, Uyarlama

FRAGMAN


20. The Red Sea Diving Resort (2019) – IMDb: 6.5

Chris Evans Filmleri

İsrailli senarist ve yazar Gideon Raff’ın yömetmen koltuğunda oturduğu “The Red Sea Diving Resort”, 2019 yılında vizyona giren en iyi casusluk temalı filmler arasında yer almaktadır. Film, Etiyopyalı mültecilerin izinsiz olarak İsrail’e götürülmesi ve gerçek bir turist gibi gösterilmelerini konu almaktadır. Filmin başrollerinde ünlü oyuncu Chris Evans ve beraberinde Michael K. Williams, Haley Benett, Ben Kigsley rol almaktadır.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


19. London (2005) – IMDb: 6.5

Chris Evans Filmleri

Ünlü sinema yönetmeni Hunter Richards tarafından beyazperdeye aktarılan “London”, dram ve romantizm temalarının bir arada işlendiği en güzel filmler arasında yer almaktadır. Film, iki eski sevgilinin ayrılıklarından uzun bir süre sonra partide yeniden karşılaşmalarını konu etmektedir. Eski sevgililerin başlarına gelecek olan konuları anlatan London filmi, başrollerinde Chris Evans, Jason Statham, Jessica Biel ve Isla Fisher rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


18. Cellular (2004) – IMDb: 6.5

Chris Evans Filmleri

Cellular, Amerikalı dublör David R. Ellis tarafından yönetilen filmin başrollerinde Chris Evans, Jason Statham, Kim Basinger ve Jessica Biel rol almaktadır. Film, bilinmeyen sebeplerle kaçırılarak bir kadının parçalanmış telefon kablolarını bir araya getirerek yardım çığlıkları atmasını konu etmektedir. Telefonun diğer ucunda yer alan Ryan karakteri, başına geleceklerden habersiz bir şekilde duruma müdahale etmeye çalışacaktır.

Tür: Gerilim

FRAGMAN


17. Adalet Peşinde (2011) – IMDb: 6.8

Chris Evans Filmleri

Adalet Peşinde filmi, Michael David ve Paul Danziger’ın gerçek hayat hikayesinden sinemaya uyarlanmıştır. Filmin konusu; soygun sırasında kızını ve eşini kaybeden Shelton’un intikamını konu etmektedir. Son derece dürüst ve sevgi dolu aile babası olan Shelton, evine giren hırsızlar tarafından karısı ve kızının katledilmesini asla sindiremeyecektir. Filmin başrollerinde Mark Kassen “Paul Danziger”, Adam Kassen “Young Doctor”, Chris Evans “Mike”, Vinessa Shaw “Vicky” karakterlerine hayat vermektedir. Filmin yönetmenliği Adam Kassen ve Mark Kassen tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tür: Dram

FRAGMAN


16. Sokağın Kralları (2008) – IMDb: 6.8

Chris Evans Filmleri

Amerikalı senarist David Ayer’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Street Kings” filmi, karısını kaybetmiş bir emekli polis memurunun yeniden meslek hayatına girmesini konu etmektedir. Arkadaşının infazı konusunda yeniden göreve çağrılan Tom, alışık olmadığı polislik mesleğine başkaldırmak zorunda kalacaktır. Suç ve dram temalarının en güzel şekilde anlatıldığı filmin başrollerinde Keanu Reeves, Chris Evans, Forest Whitaker ve Hugh Laurie rol almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


15. Before We Go (2014) – IMDb: 6.8

Chris Evans Filmleri

Chris Evans’ın en iyi filmleri arasında gösterilen “Before We Go” filmi, New York Manhattan’daki trenini kaçıran genç bir kadının tanıştığı adamla arasında geçenleri konu etmektedir. Yönetmenliğini ve başrolünü Chris Evans’ın üstlendiği filmde şans eseri aşk, onları birçok gizemin peşine sürükleyecektir. Filmin oyuncuları arasında yer alan Alice Eve “Abby Randazzo”, Mark Kassen “Danny”, Emma Fitzpatrick “Hannah” karakterlerini canlandırmaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


14. The Iceman (2012) – IMDb: 6.8

Chris Evans Filmleri

The Iceman adıyla 2012 yılında vizyona giren “Katil” filmi, ünlü tetikçi Richard Kuklinski’nin hayatını konu almaktadır. Ariel Vromen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Michael Shannon, Chris Evans, Winona Ryder, James Franco ve Ray Liotta rol almaktadır. Çocukluğundan girdiği yeraltı dünyasının kirlilikleriyle büyüyen Richard, suç örgütlerinin en azılı katilleri arasında yer almaktadır. ABD’de yaşanan bir çok yasa dışı olayda adı geçen Richard, polisler ve özel ekiplerin peşinde olduğundan haberdardır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


13. İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (2011) – IMDb: 6.9

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Captain America” çizgi roman serisinden sinemaya uyarlanan film, Joe Johnston yönetmenliğinden beyazperdeye aktarılmıştır. Stece Rogers’ın Kaptan Amerika olma yolundaki hayatını konu eden film, Marvel Evreni’nin ilk günlerine uzun bir yolculuğa çıkartmaktadır. “Captain America: The First Avenger” filmine hayat veren karakterler arasında Hayley Atwell “Peggy”, Sebastian Stan “Kış Askeri”, Hugo Weaving “Red Skull” ve Chris Evans “Kaptan Amerika” rollerinde yer almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


12. Snowpiercer (2013) – IMDb: 7.1

Chris Evans Filmleri

Ünlü Fransız çizgi romanı “Le Transperceneige” kitabından sinemaya uyarlanan film, Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Snowpiercer, başarısızlıkla sonuçlanan bir deneyin tüm yaşamı ölüme terk etmesini konu etmektedir. Gezegenimizin çevresinde dönmekte olan tren, yalnızca hayatta kalan insanların tek çaresi olacaktır. Filmin başrollerinde Chris Evans “Curtis”, Tilda Swinton “Mason”, Jamie Bell “Edgar”, John Hurt “Gilliam” ve Octavia Spencer “Tanya” karakterlerini canlandırmaktadır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


11. Gün Işığı (2007) – IMDb: 7.2

Chris Evans Filmleri

Altın Küre ödüllü İngiliz yapımcı Danny Boyle tarafından yönetilen filmin başrollerinde Cillian Murphy, Chris Evans, Rose Byrne, Michelle Yeoh ve Cliff Curtis yer almaktadır. Film, 2057 yılında Güneş gezegeninin işlevini kaybetmesi sonucunda Dünya’nın yok olma tehlikesine girmesini konu etmektedir. Güneşi yeniden aktif hale getirmek için görevlendirilen astronotlar, ne yazık ki başarısız olacaklardır. Aradan geçen 7 yılın sonrasında yeniden aynı görev için uzaya gönderilen ekip, bu yolculuğunda farklı bir gizemin içerisinde kaybolacaklardır. Film, 2007 yılında vizyona giren en iyi bilim kurgu ve gerilim temalı yapımlar arasında gösterilmektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


10. Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) – IMDb: 7.3

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Avengers: Age Of Ultron” çizgi romanından sinemaya uyarladığı filmin yönetmenliğini Joss Whedon üstlenmektedir. Marvel Sinematik Evreni’nin 11.süper kahraman filmi olarak vizyona giren “Yenilmezler: Ultron Çağı”, Avengers’un tüm ekibini içerisinde barındırmaktadır. Avengers kahramanlarının bir arada vereceği mücadeleyi konu alan film, süper kahramanların kişisel hayatlarını ve birbirleriyle olan ilişkilerine vurgu yapmaktadır. Filmin başrollerinde Chris Evans “Kaptan Amerika”, Robert Downey “Demir Adam”, Chris Hemsworth “Thor” ve Elizabeth Olsen “Kızıl Cadı” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


9. Ant-Man (2015) – IMDb: 7.3

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Karınca Adam” çizgi roman serisinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Peyton Reed yer almaktadır. Marvel aleminin sevilen kahramanları arasına girmeyi başaran Ant-Man, biyokimya uzmanı Dr. Hank Pym’nin bir deney esnasında yaşayacağı kaza sonucunda hayatı değişecektir. Dr. Hank’ın altatomik partiküller üzerinde gerçekleştirdiği sayısız deneyin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine yaşadığı kaza, onun böceklerle iletişim kurmasına olanak sağlayacaktır. Ant-Man karakterini “Paul Rudd”, Henry Pym karakterini “Michael Douglas”, Kaptan Amerika karakterini “Chris Evans” canlandırmaktadır.

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu

FRAGMAN


8. Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010) – IMDb: 7.5

Chris Evans Filmleri

Bryan Lee O’Malley’in “Scott Pilgrim” çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Edgar Wright üstlenmektedir. Film, baş karakter Scott’un kız arkadaş edinme konusundaki zorlu mücadeleyi konu etmektedir. Son derece eğlenceli ve sürükleyici bir anlatım biçimine sahip olan “Scott Pigrim vs. the Wold” filminin başrollerinde Michael Cera, Mary Elizabeth, Brie Larson ve Chris Evans rol almaktadır.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


7. Örümcek Adam: Eve Dönüş (2017) – IMDb: 7.5

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Spider Man” çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Jon Watts yer almaktadır. “Spider-Man: Homecoming” olarak vizyona giren film, aklında suçlarla mücadele etme fikri olan Peter Parker’ın dünyayı tehdit eden güçlere karşı vereceği kıyasıya savaş konu edilmektedir. Peter, bir yandan normal bir insan gibi yaşamına devam ederken diğer yandan yepyeni düşmanıyla savaşmak zorunda kalacaktır. “Örümcek Adam: Eve Dönüş” filminin başrollerinde Tom Holland” Spider Man”, Marisa Tomei “May Hala”, Robert Downey “Demir Adam” ve Chris Evans “Kaptan Amerika” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


6. Gifted (2017) – IMDb: 7.6

Chris Evans Filmleri

Gifted filminin yönetmenliğini “Aşkın Gülü” ve “İnanılmaz Örümcek Adam” filmleriyle yakından tanıdığımız Marc Webb üstlenmektedir. Film, hayatı başarısızlıklarla dolu bir adamı ve onun yetiştirdiği yeğenini konu etmektedir. Frank’ın büyüttüğü yeğeni Mary’nin okul hayatına başlaması ile büyük bir savaşın içine dahil olan Frank, Mary’nin annesi Evelyn ile hukuk mücadelesine girecektir. Filmin başrolündeki Frank karakterini Chris Evans canlandırırken Mckenna Grace “Mary”, Lindsay Duncan “Evelyn” ve Henny Slate “Bonnie” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


5. Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014) – IMDb: 7.8

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Captain America: The Winter Soldier” çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Joe Russo yer almaktadır. Yenilmezler kahramanlarının yeniden filme döndüğü bu yapımda, Sebastian Stan “Kış Askeri”, Chris Evans “Kaptan Amerika”, Anthony Mackie “Sam Wilson”, Scarlett Johansson “Kara Dul” ve Emily CanCamp “Sharon Cartel” karakterini canlandırmaktadır. Film, Rusya Özel Kuvvetleri’nde yetişmiş bir ölüm makinesi olan “Winter Soldier” karakterinin güç gösterisine karşı meydan okumayı konu etmektedir. Kaptan Amerika, Falcon ve Kara Dul’un birlikte savaşacağı bu filmde büyük bir mücadeleye şahitlik edeceksiniz. Filmin ana karakteri olan Kaptan Amerika’yı “Chris Evans”, Kış Askeri’ni “Sebastian Stan”, Kara Dul’u “Scarlett Johansson” ve Sam Wilson’u Anthony Mackie canlandırmaktadır.

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu

FRAGMAN


4. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) – IMDb: 7.8

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Captain America: Civil War” çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliği Joe Russo tarafından gerçekleştirilmiştir. Politik güçler tarafından baskılara maruz kalan Yenilmezler, fikir ayrılığı sebebiyle iki gruba ayrılmaktadır. Marvel alemi için sivil savaş çanlarının çaldığı filmin başrollerinde Chris Evans “Kaptan Amerika”, Robert Downey “Demir Adam”, Anthony Mackie “Sam Wilson”, Sebastian Stan “Kış Askeri” ve Elizabeth Olsen “Kızıl Cadı” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


3. Yenilmezler (2012) – IMDb: 8.0

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in süper kahramanlar çizgi romanından sinemaya uyarlanan “The Avengers”, dünyaya karşı yaklaşan büyük tehlikenin sonuçlarından kurtulmak için süper kahramanları bir araya getirmektedir. Yönetmenliğini Joss Whedon’un üstlendiği “Yenilmezler” filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Robert Downey, Chris Evans, Colie Smulders ve Chris Hemswort rol almaktadır. Uluslararası Barış Örgütü’nün lideri Nick Fury, dünya üzerindeki tehlikelerle karşı karşıya kalmıştır. Fury, tehlikenin engellenmesi için süper kahramanlardan yardım alması gerektiğini bilmektedir. Film, 2012 yılında vizyona giren en iyi bilim kurgu ve fantastik temalı yapımlar arasında gösterilmektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


2. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) – IMDb: 8.5

Chris Evans Filmleri

Marvel Comics’in “Avengers: Infibity War” çizgi romanından sinemaya uyarlanan film, Marvel’ın süper kahramanlarını yeniden bir araya getirmektedir. Yönetmenliğini Russo kardeşlerin üstlendiği filmin başrollerinde Chris Hemsworth, Robert Downey, Elizabeth Olsen, Tom Holland ve Chris Evans rol almaktadır. Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan tatsızlıklardan dolayı, tüm süper kahramanlar kendi saflarına çekilmiştir. Yaklaşan yeni bir tehlikenin farkına varacak olan süper kahramanlarımız, güçlerini birleştirmek için bir kez daha bir araya gelme kararı alacaktır. Film, büyük bir tehlikeye maruz kalan dünyanın kurtarılması için verilen büyük mücadeleyi konu etmektedir.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


1. Avengers: Endgame (2019) – IMDb: 8.6

Chris Evans Filmleri

2018 yılında vizyona giren “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” filminin devamı niteliğinde olan “Avengers: Endgame”, Marvel Studios tarafından beyazperdeyle buluşmuştur. Marvel Comics’in süper kahramanlar çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Russo Biraderler ve Joe Russo yer almaktadır. Birçok süper kahramanın küle dönüştüğü “Avengers: Infinity War” filminin ardından Kaptan Amerika, Thor ve Hulk çaresizlik içinde kalmıştır. Kuantum Bölgesi’nden kurtulmanın yolunu bulan Ant-Man, Thanos’un dengesini değiştirmek için büyük bir mücadeleye girecektir. “Avengers: Endgame” filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Robert Downey, Chris Hemsworth, Chris Evans ve Mark Ruffalo rol almaktadır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Hugh Jackman Filmleri 

Gönderiye Yorum Yap