Menü Kapat

Cilt Problemi Olan Köpekler İçin En İyi 5 Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

En İyi 5 Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Köpeklerde hassas cilt problemi hem genetik faktörler hem de çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Köpeğinizin her daim sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi için cildinin her daim sağlıklı olması gerkmektedir. Genellikle aşırı çizik (köpeğiniz normalden daha fazla çizilmişse), tüy dökülmesi (giderek artan dökülmeler) ve kuru lekelerle (ciltte kuru veya pul pul lekeler) kendini belli eden bu durum, kontrol atına alınmadığı taktirde birçok hastalığın habercisi olabilir. 

Yapılan araştırmalar köpeklerde hassas cilt semptomlarının uygun kaliteli diyet mamaları ve veteriner kontrolleri dahilinde kolayca iyileşebildiğini göstermektedir. Tüm bunların yanında beslenme köpeklerdeki cilt sorunlarını tetikleyen en önemli faktörler arasında yer alıyor. Özellikle deride pullanma ve tüy dökme problemi yaşayan bir köpeğiniz varsa muhakkak denemeniz gereken köpek mamalarını sıraladım. İşte cilt problemi olan köpekler için en iyi 5 deri ve tüy hassasiyeti köpek maması!

1. Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması, kaşıntıya eğilimli yetişkin ve olgun küçük cins köpekler için (1-10 kg aralığında 10 aylıktan büyük) özel olarak üretilmiştir. Kanıtlanmış sonuçlara göre 2 ay düzenli kullanım sonrasında %91’e varan iyileşme gösterdiği bilinmektedir. Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması, köpekler için olası alerjenler olarak tanınan protein kaynaklarını sınırlandırarak cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Kullanılan proteinler çok yüksek sindirilebilirlikleri için seçilmiştir. Sonuç olarak, Dermacomfort sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olur. Vitaminler, antioksidanlar, Omega 3 ve 6 ve patentli bir amino asit ve 4 B grubu vitamin kompleksi cildin bariyer rolünü desteklemeye yardımcı olur.

Ucuza Satın AL


2. Brit Care Sensitive Tahılsız Geyik Etli Hipoalerjenik Köpek Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Brit Care Sensitive Tahılsız Geyik Etli Hipoalerjenik Köpek Maması, hassas cilt yapısına sahip olan köpekler için özel bir formüle sahiptir. Bu köpek maması kuzu, somon, hindi, geyik eti, pirinç ve patates gibi tamamen hipoalerjenik ve yüksek sindirilebilir içeriklerden üretilir. İçeriğin dikkatli bir şekilde seçilmesi, yiyeceğin yüksek toleransını garanti eder ve alerjik reaksiyonlara ve gıda intoleranslarına karşı organizmayı önler. Brit Care Sensitive Tahılsız Geyik Etli Hipoalerjenik Köpek Maması sağlıklı cilt ve parlak kürk için omge 3 ve omega 6 kaynağı somon yağı içermektedir. Aynı zamanda içeriğinde tahıl bulundurmayan bu ürün, kolayca sindirilebilir özelliği sayesinde hassas mideye sahip köpekler içinde harika bir seçim olacaktır.

Ucuza Satın AL


3. Hills İdeal Balance Tahılsız Ton Balıklı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Hills İdeal Balance Tahılsız Ton Balıklı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması, yetişkin köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş ve tahıl olmadan yapılmıştır. Köpeğinizin formda ve zayıf kalmasına yardımcı olmak için yağsız proteinler içeren bu köpek maması,  patates ve glütensiz maddeler sayesinde sindirime yardımcı olmaktadır. İçeriğinde ki havuç ve bezelye doğal savunmaları destekleyen vitaminler ve mineraller sağlarken , Omega 3 ve 6 yağ asitleri sağlıklı cilt ve parlak tüy yapısını desteklemektedir. İçeriğinde ki domates ise güçlü bir bağışıklık sistemini destekleyen Antioksidanlar açısından zengindir. Köpeğinizin sağlığı için mükemmel beslenme dengesi sunan Hills İdeal Balance Tahılsız Ton Balıklı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması, yapay renkler, tatlar veya koruyucular içermemektedir.

Ucuza Satın AL


4. Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, büyük ırk yetişkin köpeklerin sağlıklı yaşamalarını desteklemek ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için olarak formüle edilmiştir. Köpeklerde sağlıklı bir cilt yapısının korunmasına yardımcı olan bu ürün, içeriğindeki somon balığı, bitkisel yağ ve vitamin takviyeleri ile cilt sağlığına katkıda bulunmaktadır. Tüm bunların yanında büyük ırk iri cüsseli köpeklerin ağırlıkları nedeniyle eklemlerini güçlendirmesi gerektiğini ön gören LaVital,  eklem ve kemik sağlığını destekleyen özel içeriklerle zenginleştirilmiştir.  Kaliteli ve sindirim oranı yüksek içerikle formüle edilmiş olan Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içermektedir.

Ucuza Satın AL


5. N&D Ocean Morina Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 

Deri ve Tüy Hassasiyeti Köpek Maması

N&D Ocean Morina Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması ,  hassas cilt yapısına sahip köpekler için özel olarak üretilmiştir. İçeriğindeki balkabağı sayesinde sindirime yardımcı olan bu ürün, düşük glisemik indekse sahiptir. Evcil hayvanınızı aktif ve sağlıklı tutmak için en kaliteli, özenle seçilmiş bileşenlerden oluşan N&D Ocean Morina Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması , bağırsak hareketliliklerini düzenleyerek  kardiyovasküler sistemin korunmasına yardımcı olur.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi 5 Somonlu Köpek Maması

Gönderiye Yorum Yap