Menü Kapat

Cilt Sorunu Olan Kediler İçin En İyi 5 Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Olan Kediler İçin En İyi 5 Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

Kediniz parlak ve kabarık görünümü yerine kirli ve pul pul mu duruyor? Bu durumda küçük dostunuzun cilt rahatsızlığı olabilir. Cilt hastalıkları ve tüy problemlerinin temel sebepleri enfeksiyonlar, hormonal dengesizlikler, parazitler, gıda intoleransları, dermatit ve alerjilerden kaynaklanmaktadır. İdeal olarak kedilerin kürkü yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir ancak olası bir cilt hastalığı durumunda tüylerde dökülme, kızarıklık, kötü cilt kokusu, tüy kaybı, deride pul pul lekeler, sivilceler ve kırmızılıklar, artan tırmalama, yalama veya kaşıntı istekleri ortaya çıkabilir. 

Deri ve tüy hassasiyeti olan kedilerin daha sağlıklı bir görünüme ve bedene sahip olması için yüksek kaliteli sindirilebilir proteinler, karbonhidratlar, yağlar, mineraller ve vitaminler içeren aynı zamanda enerji ihtiyaçlarını karşılamak için uygun sayıda kalori sağlayan dengeli bir beslenmeye ihtiyacı vardır. Cilt hastalıklarına bağlı olarak deri ve tüy hassasiyeti olan kediler için özel olarak üretilmiş en iyi kedi mamalarını araştırdım. İşte deri ve tüy hassasiyeti olan kediler için en iyi 5 kedi maması!


1. La Vital Sensitve Somonlu Yetişkin Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

La Vital Sensitive Adult Salmon Formu, sindirim ve deri hassasiyeti olan yetişkin (1 yaş üstü) kediler için özel bir förmüle sahiptir. Bu özel formül, Omega yağ asitleri ve bitkisel yağlar aracılığıyla kedinizi  tüy dökülmesi, deride kepeklenme gibi problemlerden koruyarak deri ve tüy sağlığını destekler. Tüm bunların yanında bağırsak florasının dengesinin korunmasına yardımcı olarak sindirim sistemini de güçlendirir.

Ucuza Satın AL


2. Royal Canin Hair & Skin Deri ve Tüy Sağlığı İçin Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

Royal Canin Hair & Skin Deri ve Tüy Sağlığı İçin Kedi Maması, cilt problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilmiştir. Sağlıklı bir deri ve parlak tüy oluşumunu destekleyen maddelere sahip Royal Canin kedi maması, sağlıklı tüy büyümesi ve cilt yenilemesi sağlamaya yardımcı olan spesifik amino asitler ile yüksek kalitede proteinler içermektedir. İçeriğinde ki Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde cilt ve kürk sağlının korunmasına yardımcı olmaktadır. Royal Canin deri ve tüy sağlığı için kedi mamasının düzenli olarak kullanılması durumunda 21. günün ardından kürk parlaklığındaki iyileşmeler klinik olarak kanıtlanmıştır. 

Ucuza Satın AL


3. Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması, hassas cilde sahip kediler için özel olarak üretilmiş bir formüle sahiptir. Yüksek protein kaynağına sahip olan bu ürün, doğal prebiyotik lifleri sayesinde sindirim sağlığının gelişmesine yardımcı olmaktadır. Yapay renker veya tatlar olmadan üretilen Purina Pro Plan Hassas Cilt kedi maması, omega-6 yağ asitleri ve çinko değerleri ile kedilerde sağlıklı bir kat oluşumuna yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanında bağışıklık sistemi sağlığı için antioksidanlar içeren kedi maması, pirinç ve yulaf unu gibi sindirim kolay besinlere sahiptir. 

Ucuza Satın AL


4. N&D Ocean Ringa Balıklı ve Balkabaklı Tahılsız Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

N&D Ocean Ringa Balıklı ve Balkabaklı Tahılsız Kedi Maması, oğru miktarda protein, yağ, sınırlı karbonhidrat ve gelişmiş uzun ömürlü vitamin ve minerallere sahip en iyi malzemelerden üretilmiştir. Doğal ve Lezzetli Tahılsız formüller % 70 hayvansal içeriklerden (pişirme öncesi ağırlık) ve% 30 sebze, meyve, vitamin ve minerallerden oluşur. Nd kedi maması  tahıl veya gluten olmadan formüle edilmiştir ve bu nedenle alerjiler veya hassasiyetlerle ilgilenen evcil hayvan ebeveynleri için harika bir seçim olacaktır.

Ucuza Satın AL


5. Hills Sensitive Skin Deri Tüy ve Sindirim Hassasiyeti İçin Kedi Maması

Deri ve Tüy Hassasiyeti Kedi Maması

Hills Sensitive Skin Deri Tüy ve Sindirim Hassasiyeti İçin Kedi Maması, bir yaş ve üzeri hassas mideye ve deriye sahip olan yetişkin kediler için özel olarak üretilmiştir. Beslenmenin sindirim sistemi ve deri sağlığı üzerindeki etkilerini yakından inceleyen firma, E vitamini, Omega 6 yağ asitleri ve diğer besin maddelerinin deri sağlının korunmasında ve gelişmesinde yardımcı olduğunu söylemektedir. Bu kapsamda üretilen Hills deri ve sindirim hassasiyeti kedi maması, yararlı bağırsak bakterilerini besleyen ve 1 yaş üzeri kedilerin mikrobiyomunu destekleyen prebiyortik lifler içermektedir. Aynı zamanda sağlıklı bir sindirim sağlamak için sindirimi kolay besinler ve liflerden üretilmiş özel bir forma sahiptir.

Ucuza Satın AL


Önerilen İçerik: En İyi Kedi Yatağı Modelleri

Gönderiye Yorum Yap