Menü Kapat

Diş Hassasiyeti Olan Kediler İçin En İyi 5 Ağız ve Diş Sağlığı Kedi Maması

Ağız ve Diş Hassasiyeti Olan Kediler İçin En İyi 5 Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Birçok ebeveyn kedilerinin ağız ve diş hastalıklarından (oral, dental) muzdarip olduğunu söylemektedir. Kedilerde son derece ağrılı ve sancılı geçen dental hastalıklar, küçük dostunuzun kendini tımar etmesini, oyun oynamasını ve en önemlisini beslenmesini engellemektedir. Diş ve diş eti problemi yaşayan kedilerden iştah azalması, kusma, şişmiş ve kanamalı diş etleri, ağız kokusu gibi birçok farklı semptom görülmektedir. 

Ağız ve diş hassasiyeti olan kedilerin her daim özel diyet  mama tüketmeleri önerilmektedir. Çinko, polifosfatlar ve askorbik asit gibi anahtar besinlere sahip diyetler, diş hastalığının önlenmesine ve plak ve tartar birikiminin azaltılmasına yardımcı olabilir.  Kalitesiz mama tüketimi, bakteri ve virüslerin sebep olduğu ağız ve diş hastalıklarından muzdarip kediler için özel olarak üretilmiş en iyi kedi mamalarını araştırdım. İşte diş hassasiyeti olan kediler için en iyi 5 oral ağız ve diş hijyeni dental maması..


1. Hills Oral Care Tavuklu Ağız ve Diş Bakımı İçin Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Hills Oral Care Tavuklu Ağız ve Diş Bakımı İçin Kedi Maması, 1 ve 6 yaş aralığındaki yetişkin kedilerin plak ve tartar oluşumuna karşı koruma sağlamak için özel bir formüle sahiptir. Plak ve tartar oluşumunun klinik olarak kanıtlandığı Hills ağız ve diş bakımı için kedi maması, tek yönlü lif teknolojisi sayesinde her ısırıkta nefesi ferahlatır ve dişleri temizler. Tüm bunların yanında yetişkin kedilerde ki tüy problemlerini de düzelten bir forma sahip olan bu ürün, parlak tüyler için Omega 6 yağ asitleri ve E vitamini içermektedir. 

Ucuza Satın AL


2. Royal Canin Oral Care Ağız ve Diş Sağlığı İçin Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Royal Canin Oral Care Ağız ve Diş Sağlığı İçin Kedi Maması, diş plağı oluşumu ve tartar birikmesini azaltmaya yardımcı olan özel bir formüle sahiptir. Özellikle ağız ve diş problemi yaşayan kedilerin kullanımına uygun olarak üretilen bu ürün, kedilerin çiğnemesini kolaylaştıracak büyüklüğe, yapıya ve şekle sahiptir. Kedilerde diş plağı oluşumunu azaltmaya yardımcı olan Royal Canin ağız ve diş sağlığı için kedi maması, kedinizde günlük diş fırçalama etkisi yaramaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda 28 günün sonun %59 oranında tartar oluşumunu azaltan kedi maması, diş plağı mineralizasyonunu sınırlandırmaya yardımcı olmak için salya kalsiyumunu tutan “kalsiyum şelatörleri” açısından son derece zengindir.

Ucuza Satın AL


3. Pro Plan Housecat Hindili Pouch Konserve Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Pro Plan Housecat Hindili Pouch Konserve Kedi Maması, 1 yaş ve üzeri kedilerin tüketimine uygun olarak hazırlanmış özel bir forma sahiptir. Kedilerin kolay tüketmesine yardımcı olacak ve asla hayır diyemeyeceği Pro Plan Housecat Hindili Pouch Konserve Kedi Maması, yaş olmasından dolayı ağız ve diş eti problemi yaşayan kedilerin rahatça çiğnemesine uygun bir yapıya sahiptir. Tüm kedi ırklarının kullanımına uygun olarak üretilen ıslak kedi maması, %9.2 protein oranı, %3.8 yağ içeriğ, %2.4 inorganik madde, %82 nem oranı, %0.4 ham selüloz, %0.067 omega 3 yağ asiti ve %0.049 omega 6 yağ asiti içermektedir. 

Ucuza Satın AL


4. Gourmet Gold Ördek Havuç ve Ispanaklı Konserve Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Gourmet Gold Ördek Havuç ve Ispanaklı Konserve Kedi Maması, her kedinin seveceği birbirinden farklı lezzetlerden üretilmiştir. Kedi sağlığını destekleyici zengin besin değerlerine sahip olan Gourmet Gold konserve kedi maması, ağız ve diş problemi yaşayan kedilerin kolayca çiğnemesine uygun olarak hazırlanmıştır. Kedinizin bir öğününe denk gelebilecek şekilde ayarlanan bu mama, ezme kıvamında ördek ve sebzeleri ile tüm kedi ırklarının kullanımına uygundur.

Ucuza Satın AL


5. Tomi Somon ve Alabalıklı Konserve Kedi Maması

oral ağız ve diş hijyeni maması

Tomi Somon ve Alabalıklı Konserve Kedi Maması, her cins kedinin kullanımına uygun birbirinden lezzetli malzemelerden üretilmiştir. İçerğinde %60 oranında ete sahip olan Tomi ıslak kedi maması, ağız ve diş hastalıklarından muzdarip olan kedilerin kolayca çiğneyebileceği yumuşak bir yapıya sahiptir. Tüm bunların yanında kedinizin sağlık cilt ve parlak tüylere sahip olması için biyotin içeren bu ürün, kesinlikle şeker, renklendirici , lezzet arttırıcı ve en önemlisi GDO içermemektedir. Firma aynı zamanda ürünlerinde antioksidan ve koruyucu maddeler kullanmamaktadır. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Yatağı Modelleri

Gönderiye Yorum Yap