Menü Kapat

Diş Hassasiyeti Olan Köpekler İçin En İyi 5 Ağız ve Diş Sağlığı Köpek Maması

En İyi 5 Ağız ve Diş Sağlığı Köpek Maması

Diş sağlığı, evcil hayvanınızın genel sağlığının korunması açısında oldukça önemlidir ve diş problemleri birçok kez diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Köpek ebeveyni olarak patili dostunuzun ağzını sağlıklı tutmak için diş ve diş etlerinin yılda en az bir kez veteriner hekim tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Genellikle ağız kokusu, kırık veya oynayan dişler, renksiz ve tartar kaplı dişler, anormal çiğneme, salya akıtma, ağızda yiyecek bırakma, ağızda kanama, iştahsızlık, ağız etrafında şişlik ve ağrı gibi birçok semptomlarla kendini göstermekte olan bu dental sorunlar, kırık dişler, peridontal hastalıklar, apseler, enfeksiyonlar, kist veya tümörler, kırık çene, damak kusurları, maloklüzyon veya ısırıklara bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

Köpeğiniz de yukarıda belirttiğim gibi olası bir semptoma rastlamanız durumunda derhal veteriner kontrolüne götürmeniz gerekmektedir. Tüm bunların yanında köpeğinizin ağız ve diş sağlığı destekleyen kaliteli mamalarla beslenmeniz oldukça önemli bir konudur. Köpeğinizin ağız ve diş sağlığını olumlu yönde etkileyen, sağlıklı bir diş yapısına sahip olmasına katkıda bulunan en iyi ağız ve diş hassasiyeti köpek mamalarını sıraladım. Omega 3, Omega 6 ve kalsiyum açısından zengin en iyi ağız ve diş sağlığı köpek mamaları!

1. Royal Canin Mini Dental Care Yetişkin Köpek Maması

Ağız ve Diş hassasiyeti köpek maması

Royal Canin Mini Dental Care Yetişkin Köpek Maması, diş ve diş eti problemi olan köpekler için özel olarak üretilmiştir. Klinik araştırmalar sonucunda düzenli kullanılması durumunda %69’a kadar tartar oluşumunu azalttığı kanıtlanan bu ürün, köpeğinizin dişlerini çiğnerken hafifçe ovalayan özel bir dokuya sahiptir. Adeta her öğünde diş fırçalama etkisi sağlamak için belirli bir boyut, şekil ve dokuya sahip bir kibble ile yapılan Royal Canin Dental Care aynı zamanda kalsiyumu tutacak ve tartar oluşumunu sınırlamaya yardımcı olan kalsiyum şelatörlerine sahiptir. Küçük cins köpeklerin iyi diş hijyenini sürdürmelerine yardımcı olmak için beslenme açısından dengeli bir diyet imkanı sunan Royal Canin Mini Dental Care Yetişkin Köpek Maması, 10 kg’a kadar köpekler için kullanıma uygundur.

Ucuza Satın AL


2. Hills Tavuklu Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Ağız ve Diş hassasiyeti köpek maması

Hills Tavuklu Orta Irk Yetişkin Köpek Maması , diş ve diş eti hassasiyeti olan 1-6 yaş arası köpeklerde ağız sağlığını korumak için özel bir formüle sahiptir. Aynı zamanda yağsız kas ve sağlıklı hayati organları desteklemek için formüle edilen bu ürün, klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız proteinler ve omega 3 yağ asitlerine sahiptir. Tüm bunların yanında dengeli sodyum ve fosfor seviyeleri ile hayati organları korurken aynı zamanda köpeğinizdeki yağsız kasları desteklemek için yüksek kaliteli proteinler içermektedir. Optimum besin emilimi için sindirimi yüksek bileşenlerden oluşan Hills Tavuklu Orta Irk Yetişkin Köpek Maması , özellikle yaşa bağlı olarak giderek artış gösteren diş hastalıkları, eklem ve kemik hastalıklarını en aza indirgemek için özel bir içeriğe sahiptir.

Ucuza Satın AL


3. Nutri Canin Tahılsız Somon ve Ördekli Köpek Konservesi

Ağız ve Diş hassasiyeti köpek maması

Nutri Canin Tahılsız Somon ve Ördekli Köpek Konservesi, kuru mama çiğnemekte zorluk yaşayan veya diş ve diş etlerinde ki problemlerden dolayı kuru mama tüketemeyen köpekler için harika bir ıslak konserve köpek mamasıdır. İçeriğinde %50 ördek, %26 ördek sosu, %15 somon, %8 tatlı patates ve mineralleri barındıran bu ürün, 1-7 yaş arası yetişkin köpeklerin tüketimine uygun olarak hazırlanmıştır. Tüm köpek ırklarının severek tüketeceği Nutri Canin Tahılsız Somon ve Ördekli Köpek Konservesi, soslu parçalı et kıvamıyla patili dostunuzun midesini bayram ettireceğe benziyor.

Ucuza Satın AL


4. N&D Ocean Alabalıklı ve Somonlu Köpek Konservesi 

Ağız ve Diş hassasiyeti köpek maması

N&D Ocean Alabalıklı ve Somonlu Köpek Konservesi, AAFCO Köpek Maması Besin Profilleri tarafından belirlenen beslenme seviyelerini karşılamak için formüle edilmiştir. Özellikle diş hassasiyeti olan köpeklerin tüketimine uygun olan bu ürün, son derece yumuşak taneli yapısıyla hemen her ırkın rahatlıkla çiğneyebileceği şekilde hazıralanmıştır. ND ıslak köpek mamaları arasında yer alan Ocean Alabalıklı ve Somonlu Köpek Konservesi, içeriğimde hem köpeğinizin kemik yapısına, hem cildine hemde vücut fonksiyonlarına iyi gelecek alabalık, somon, morina, ringa balığı, tatlı patates, karides, ringa yağı, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini ve L-Karnitin bulundurmaktadır. 

Ucuza Satın AL


5. Hills Dental Care Chews Diş Sağlığı Köpek Ödülü Bisküvisi

Ağız ve Diş hassasiyeti köpek maması

Hills Dental Care Chews Diş Sağlığı Köpek Ödülü Bisküvisi, diş ve diş eti problemi olan köpekler için özel olarak üretilmiş bir çeşit köpek ödül mamasıdır. Dişleri temizlediği ve sağlıklı diş etlerini desteklediği klinik olarak kanıtlanmış olan bu ürün, benzersiz bir şekle dişleri temizlemeyen ve nefesi ferahlatmaya yardımcı olan sert bir dokuya sahiptirler. İçeriğindeki maydonoz ve nane aromasıyla köpeklerin severek tüketeceği Hills Dental Care Chews Diş Sağlığı Köpek Ödülü Bisküvisi, dental problemi olan köpekler için gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi 5 Balıklı Köpek Maması

Gönderiye Yorum Yap