Menü Kapat

En İyi 5 Düşük Tahıllı Kedi Maması

En İyi 5 Düşük Tahıllı Kedi Maması

Düşük Tahıllı Kedi Maması

Birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanları için yiyecek seçerken kendi yiyecek seçeneklerini taklit etmeyi tercih eder. Tahıl içermeyen, düşük tahıllı veya glutensiz bir diyet tüketmeyi seçen insan sayısındaki artışla birlikte, evcil hayvan gıda üreticileri benzer evcil hayvan diyetlerinin evcil hayvan sahipleri için çekici olduğunu kabul ettiler. Bu diyetlerin popülaritesi, evcil hayvanlar için mevcut olan tahılsız ve glutensiz diyetlerin sayısında bir artışa yol açmıştır.

Düşük tahıllı kedi maması içeriğinde azda olsa “buğday, mısır, arpa, yulaf, çavdar, pirinç ve soya” bulunduran kedi mamalarıdır. Normal kedi mamalarından farklı olarak daha az miktarda tahıl barındıran bu ürün grubu dolayı kedinizin ihtiyacı olan karbonhidratı almasına olanak sağlamaktadır. Özellikle et yemekten hoşlanan ve tahıllı gıdaları sevmeyen kediler için üretilmiş en iyi az tahıllı kedi mamalarını sıraladım. Her biri kedinizin damağında eşsiz bir lezzet bırakacak en iyi 5 düşük tahıllı kedi maması!

1. N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Düşük Tahıllı Kedi Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kısırlaştırılmış yetişkin kediler için özel olarak formüle edilmiştir. Bu yüksek proteinli, sınırlı karbonhidrat ve düşük lifli kedi mamasının ilk bileşeni kemiksiz tavuktur. Ayrıca tahıl veya glüten yoktur, bu nedenle hassas veya alerjisi olan kediler için mükemmel bir seçenektir. Genetiği değiştirilmiş bileşenler olmadan, son derece iştah açıcı ve sindirilebilirdir N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması, sindirim hassasiyeti ve intoleransı veya gıda alerjisi olan kediler için muazzam bir seçenek olacaktır. 

Ucuza Satın AL


2. Profine Düşük Tahıllı Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması

Düşük Tahıllı Kedi Maması

Profine Düşük Tahıllı Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması, kısırlaştırılmış kediler için doğal tavuk eti ve pirinç formülüne sahiptir.  İçeriğindeki dengeli magnezyum ve sodyum seviyeleri sayesinde idrar yolu sağlığını destekleyen bu kuru kedi maması, taurin aminoasiti aracılığıyla kalp ve kardiyovasküler durumun korunmasına yardımcı olmaktadır. Kedinizin her daim sağlıklı bir cilt ve tüy yapısına sahip olmasını için karides ve somon yağı ile zenginleştirilmiş Profine Düşük Tahıllı Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması, her cinste kedinin kullanımına uygundur. 

Ucuza Satın AL


3. Felicia Az Tahıllı Sterilsed Somonlu Kedi Maması

Düşük Tahıllı Kedi Maması

Felicia Az Tahıllı Sterilsed Somonlu Kedi Maması, kısırlaştırılmış veya fazla kilolu kediler için özel olarak formüle edilmiştir. Kedinizde sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü sağlamak için dengeli protein ve yağ seviyeleri içeren bu ürün aynı zamanda lezzetli bir gıdada gerekli tüm besinlere sahiptir. Sindirimi teşvik etmek için sağlıklı tahıllar ve pirinç içeren Felicia kedi maması, patili dostunuza hayati aktiviteleri için enerji tasarrufu sağlamaktadır. Düşük tahıllı kedi maması seçenekleri arasında yer alan Felicia Az Tahıllı Sterilsed Somonlu Kedi Mamasını her kedi cinsine gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.

Ucuza Satın AL


4. True Instinct Düşük Tahıllı Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 

Düşük Tahıllı Kedi Maması

True Instinct Düşük Tahıllı Tavuklu Yetişkin Kedi Maması, benzersiz, eksiksiz ve dengeli bir doğal bileşen kombinasyonu ile buharda pişirilerek üretilmiştir. Ana madde olarak taze tavuk içeren bu ürün, yaşamlarının ilk aşamalarında optimal sağlığı korumaya yardımcı olmak için mükemmel tahıllar (tam tahıllı pirinç, arpa ve yulaf), meyve ve sebzeler içermektedir. Kedinizin tüm yaşamsal besin kaynaklarını içerisinde barındıran True Instinct, her kedi cinsinin tüketimine uygun olarak hazırlanmıştır. 

Ucuza Satın AL


5. Royal Canin Ageing +12 Gravy Pouch Yaşlı Konserve Kedi Maması 

Düşük Tahıllı Kedi Maması

Kediniz yaşlandıkça daha az aktif hale gelir ve bu özellikle 12 yaşın üzerindeki kediler için geçerlidir. Azaltılmış aktivite kilo kaybına ve kasların zayıflamasına neden olabilir. Diş problemleri ve azalmış koku hissi nedeniyle iştah kaybı da olabilir. Yaşlı kediniz, zarifçe yaşlanması gereken önemli besinleri ve vitaminleri kaçırabilir Bu, kürkünün donuk ve zayıf olmasına neden olabileceği gibi uyku ve davranış problemlerinden muzdarip olmasına sebep olabilir. Özellikle yaşlı kedilere yönelik sağlıklı bir beslenme, kedinizin sonraki yıllarında mutlu bir sağlıklı yaşam sürmesine yardımcı olabilir. Yaşlılık böbrek performansını, eklemleri, bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini de etkileyebilir. Royal Canin Aging +12 kedi maması, 12 veya daha fazla kedinizin sağlıklı kalması için gereken her şeyi içerir. Doğal bileşenleri sayesinde sindirilmemiş gıda miktarını en aza indirir ve bağırsak florasını teşvik eder.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları ve Çeşitleri

Gönderiye Yorum Yap