Menü Kapat

En İyi 5 Tahıllı Kedi Maması

En İyi 5 Tahıllı Kedi Maması

Tahıllı Kedi Maması

Kediler, doğası gereği etobur canlılardır ancak bu et dışında hiçbir şey yemeyecekleri anlamına gelmez. Onlar için doğru yiyeceği seçmek küçük dostunuzun sağlığı için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Yapılan araştırmalar kaliteli gıdalarla beslenen kedilerin çok daha az sağlık sorunu yaşarken daha uzun ve daha mutlu bir yaşam sürdüğünü söylemektedir. Tahıllar kediniz için iyi bir alt besin kaynağıdır ve birçok kedi mamasında sıkça kullanılmaktadır. 

Tahıllı kedi mamalarının “enerji, karbonhidrat, protein, E vitamini, B vitaminleri, magnezyum ve çinko” içerdiği bilinmektedir ancak kediniz için olmazsa olmazlar arasında her almayan bu besin, sınırlı sayıda kedinize fayda sağlayacak şekilde tüketilmelidir. Eğer ki kedinizin tahıla alerjisi olmadığını düşünüyorsanız sevimli dostunuzun midesini bayram ettirecek en iyi 5 tahıllı kedi mamasını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 

1. Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması 

Tahıllı Kedi Maması

Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması , 3 hafta – 12 ay arasındaki yavru ve büyüme dönemindeki kediler için özel olarak üretilmiştir. Kaliteli ve sindirim oranı yüksek içerikle formülüyle küçük dostunuzun sağlıklı büyümesini destekleyen bu ürün, bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içermektedir. Tüm bunların yanında özel seçilmiş doğal antioksidanlar, serbest radikallerle savaşarak bağışıklık sistemini desteklemektedir. İçeriğindeki balık ve diğer tahıllar sayesinde kedinizin ihtiyacı olan enerjiyi kolayca almasına yardımcı olan Kitten Salmon Formula, her cins kedinin tüketimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Ucuza Satın AL


2. Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

Tahıllı Kedi Maması

Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması, 6 aylıktan 6 yaşına kadar sterilize edilmiş kediler için mükemmel şekilde uyarlanmış kuru bir besindir.  Birçok kedi sahibi, istenmeyen hamileliği önlemek ve diğer davranış sorunlarına yardımcı olmak için kedilerini sterilize eder. Kısa bir süre sonra sterilizasyon, kedinizin metabolizmasını etkileyebilir, her ihtiyaç daha düşük ve iştah artar. Hills bu soruna yardımcı olmak için Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Mamasını üreterek günlük yiyecek olarak geliştirilmiştir. Ürün genç yetişkin kedilerde sağlıklı gelişmenin yanı sıra sağlığın korunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda L-karnitin içeren kilo yönetimi formülü  , kedinizin ince ve aktif kalmasına yardımcı olacaktır. 

Ucuza Satın AL


3. Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması 

Tahıllı Kedi Maması

Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması, dışarıya sınırlı ve ara sıra erişimi olan ancak çoğu zaman iç mekanlarda vakit geçiren kediler için özel olarak geliştirilmiştir. 1 yaşından büyük yetişkin kedilerin tüketimine uygun olarak hazırlanan bu ürün, orta derecede egzersiz yapan yetişkin kedilerin ideal ağırlığının korunmasına yardımcı olur. Tüm bunların yanında sindirim problemi yaşayan kediler içinde sıklıkla tercih edilen Fit 32, psyllium dahil spesifik lifler sayesinde bağırsak geçişini ve yutulan saçların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. 

Ucuza Satın AL


4. Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması 

Tahıllı Kedi Maması

Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması,  özellikle kısırlaştırılmış veya sterilize kediler için formüle edilmiş, ton balığı ve somon içeren birinci sınıf bir kuru kedi mamasıdır. Amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar gibi benzersiz bir bileşen kombinasyonu ile yetişkin kısırlaştırılmış kediler için ideal bir besin kaynağı olan bu ürün, kedinizin günlük canlılık için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar ve uzun süreli sağlıkta fark yaratmaya yardımcı olur. Tüm bunların yanında kısırlaştırılmış kedilerde üriner koşullara duyarlı olabilecek idrar sağlığını destekler. Somonca zengin, C ve E vitaminleri, beta-karoten, arginin ve omega-3 yağ asidi EPA ile özel bir besin karışımı olan OptiRenal içeren Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması, böbrek fonksiyonunu belirgin şekilde iyileştirmeye, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve ömür boyu iyi böbrek sağlığını desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Ucuza Satın AL


5. Felicia Tavuklu-Hamsili Yavru Kedi Maması 

Tahıllı Kedi Maması

Felicia Tavuklu-Hamsili Yavru Kedi Maması, kedilerde sağlıklı büyüme sağlamak için protein, yağ ve karbonhidratların optimum dengesi ile formüle edilmiştir. Ayrıca sağlıklı metabolizmayı ve kemik gelişimini desteklemek için Omega-3 yağları ve temel mineraller ve vitaminler ile zenginleştirilmiştir. Sindirim problemi olan kedilerin dahi kolayca tüketebileceği bu ürün, yüksek sindirilebilir bileşenler ve hafif pişirme işlemleri kullanarak üretilmiştir. Faydalı bakterilerin büyümesini teşvik etmek ve patojenik suşları azaltmak için doğal prebiyotik lifler içeren Felicia kedi maması, optimum mineral dengesi sayesinde mükemmel kemik büyümesini ve gelişimini desteklemektedir. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Taşıma Çantaları

Gönderiye Yorum Yap