Menü Kapat

En İyi Kuru Kedi Maması Markaları ve Çeşitleri 2020

En İyi Kuru Kedi Maması Markaları ve Çeşitleri

En İyi Kuru Kedi Maması

Her yazımda olduğu gibi bu yazımda da “sağlıklı ve mutlu bir gelecek, kedinizin midesine giren kaliteli besinlerde saklı!” sloganıyla giriş yapmak istiyorum. Daha önce ki yazılarımda doğru ve kaliteli beslenmenin kedi sağlığı açısından ne denli önemli olduğunu defalarca anlatmıştım. Uzunca bir süredir kedi sahibi olarak çevremden hep “kedime hangi mamayı vereyim?” sorusuyla karşı karşıya kaldım. Her defasında diğer kedi sahiplerine kaliteli kedi maması tercih etmeleri konusunda uyarılarda bulundum. Bu kezde “en iyi kedi maması markası hangisi?” sorusuyla karşılaşmaya başladım. Bu sorunun yanıtını siz değerli kedi severlerle “En iyi kedi maması markaları” adlı içeriğimde paylaşmıştım. Bu yazımı okuduktan sonra hiç kimsenin tavsiyesine ihtiyaç duymadan doğru kuru kedi mamasına rahatlıkla karar vereceğinizden eminim.

En İyi Kuru Kedi Maması

Kaliteli kuru kedi maması nasıl olur? Kaliteli kuru kedi maması ilk olarak küçük dostlarımızda alerji yapan “soya, arpa küspesi, digest, mısır” gibi maddeleri içermemeli. İkinci olarak doğru et ürününden üretilmelidir. Peki ya ne demek doğru et diye soracaksınız. Yani kaynağı belli olan etten bahsediyorum. Et ve yan ürünleri veya türevlerinden değil. Üçüncüsü ise dengeli fosfor, magnezyum ve kalsiyum oranlarına sahip olmalı. Bu oranların yüksek olması durumunda kedinizde böbrek taşı idrar yolu hastalığı gibi çok birçok hastalığın oluşumuna sebebiyet olmaktadır. Dördüncü olarak ise dengeli protein, kimyasal koruyuculardan uzak doğal kuru kedi mamaları tercih edilmelidir. 

En İyi Kuru Kedi Maması

Kediniz ister yavru ister yetişkin isterse yaşlı olsun her daim sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat sürmesine katkıda bulunacak siz değerli sahiplerisiniz! Sizler için yaptığım listede yer alan tüm kuru mamalar 1. sınıf markalardan oluşuyor. Her biri birbirinden mükemmel mama markalarının ürettiği birbirinden lezzetli kuru mama seçeneklerini sıraladım. Unutmayın, kedi ebeveyni olarak mamadan beklentiniz kedinizin karnının doyması değil vücudunun gerekli besinleri alması olsun! Öyleyse lafı daha fazla uzatmadan kedinizin midesini bayram ettirecek birbirinden kaliteli kuru kedi maması seçeneklerine göz atalım.


1. Hill’s Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

Hill’s Pet Nutrition, evcil hayvan gıda endüstrisinde en saygın markalardan bir tanesidir. Eminim birçok evcil hayvan sahibi gerek köpek mamaları gerekse kedi mamaları olsun bu markayı defalarca denemiş olmalı. Bende Hill’i analiz ettim ve markaya ait kuru kedi mamalarının içerik kalitesi, ürün çeşitliliği, fiyat ve müşteri memnuniyetine göre derecelendirdim. Hill’s, Hill’s Science Diet, Hill’s Prescription Diet, Hill’s Healthy Advantage ve Hill’s Ideal Balance gibi çeşitli kuru kedi mamalarını gönül rahatlığıyla alabileceğinizi söyleyebilirim.

Hills kuru kedi maması çeşitleri: Hills Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Hills Yavru Kedi Maması, Hills Yetişkin Kedi Maması, Hills Yaşlı Kedi Maması, Hills Hipoalerjenik Kedi Maması ve Hills Deri Tüy Hassasiti İçin Kedi Maması yer almaktadır. Belirtilen mama çeşitleri arasında birbirinden farklı lezzetlere sahip Hills kuru kedi mamalarını satın alabilirsiniz. 

Ucuza Satın AL


2. La Vital Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

Son zamanlarda geçte olsa tanıdığım bu marka, gerçekten kedilerimin severek tükettiği kuru mamalar arasında yer alıyor. İlk etapta nedir ne değildir diye merak ettim. Firma tamamen evcil hayvan dostlarının sağlığına katkıda bulunacak ürün içeriklerinden en kaliteli mamayı üretiyor. Yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin tüketimine uygun olarak %100 doğal malzemelerden üretilen La Vital kuru kedi mamaları, eminim sizin kedinizin de damağında eşsiz bir tat bırakacak.

La Vital kuru kedi mama çeşitleri: Marka, üretmekte olduğu kuru mama çeşitlerini yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve yaşlı kedi maması olmak üzere 3 ana grupta ele alıyor. Tamamen kedinizin vücut dengesine göre üretilen La Vital kedi mama seçenekleri arasında yavru kediler için Kitten Salmon Formula (somon balıklı tam ve dengeli mama), yetişkin kediler için Maintenance Adult Chicken Formula, Sterilised Adult Lamb Formula, Sterilised Adult Salmon Formula, Sensitive Adult Salmon Formula ve Hairball Adult Lamb Formula, yaşlı kediler için ise Cat Senior Adult Duck Formula (7 yaş üzeri kediler için ördek etli tam ve dengeli mama) seçeneklerine sahiptir.

Ucuza Satın AL


3. N&D Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

İtalya merkezli Farmina şirketi tarafından üretilen N&D kedi kuru kedi maması, %100 doğal ürün içeriğiyle hem çok sağlıklı hemde çok besleyici. Açıkcası bu markaya bayılıyorum. Kedilerimin bugüne kadar tattığı en ilginç lezzetlere sahip.  Şirket sadece GDO’suz bileşenler ve antibiyotikler, steroidler veya büyüme hormonları ile tedavi edilmemiş bileşenleri kullanıyor. Öte yandan üretim tesisleri Avrupa Birliği tarafından belirlenen gıda güvenliği ve kalite standartlarına bağlı. Yani nd kuru kedi mamalarını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Kedinize zarar verebilecek hiç bir maddenin kullanılmadığı ND kuru kedi maması, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok farklı noktasında ki hayvan sahipleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

N&D kuru kedi maması çeşitleri: Kedilerin asla hayır diyemeyeceği lezzetleri içerinden barındıran nd kuru kedi maması, gerek yavru gerek yetişkin gerekse yaşlı kediler olsun hepsinin hem damak lezzetine hemde vücut dengesine uygun mama seçenekleri sunuyor. Firma bünyesinde üretilen mama seçenekleri arasında N&D QUINOA KEDİ MAMASI, N&D PRIME KEDİ MAMASI, N&D PUMPKIN KEDİ MAMASI,  N&D ANCESTRAL GRAIN KEDİ MAMASI ve firmanın yeni ürettiği N&D OCEAN KEDİ MAMASI yer almaktadır. Bu ürün seçenekleri içerisinde tahıllı, tahılsız, narlı, tavuklu, kuzu etli, düşük tahıllı, ringa balıklı, morina balıklı, somonlu, portakallı hatta bal kabaklı kedi maması bulabilirsiniz. 

Ucuza Satın AL


4. Royal Canin Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

Royal Canin şu anda 100’den fazla kedi maması çeşidiyle dünyanın en çok tercih edilen mama markaları arasında yer alıyor. Kuşkusuz bir çoğunuz bu markayı duymuş hatta denemiş olmalı. Marka bünyesinde üretilen kedi mamaları belirli yaşam evreleri, vücut ölçüleri, yaşam tarzları, sağlık koşulları ve ırklar için formüle edilmiş kaliteli besinlerden oluşuyor. Özellikle kedinizin cinsine, kilosuna, yaşına ve hastalığına göre kaliteli bir mama arıyorsanız kesinlikle Royal Canin’i öneririm. 

Royal Canin kuru kedi maması çeşitleri: Diğer markalardan farklı olarak kedi cinslerine özel mama üreten bu firma, kedinizin özellikleri doğrultusunda en doğru mamayı bulmanıza yardımcı oluyor. Diyelik ki İran kedisine sahipsiniz. Royal Canin markası doğrudan İran Kedisinin vücut fonksiyonlarına uygun en doğru mamayı üretmiş ve satışa koymuş. Bunun dışında marka bünyesinde Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması, Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması, Royal Canin Hair & Skin Deri ve Tüy Sağlığı İçin Kedi Maması, Royal Canin Mother & Babycat Anne ve Yavru Kedi Maması gibi sayısız farklı ürünü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


5. Brit Care Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

Brit Care super premium mamalar vücudu olumsuz çevre etkilerine karşı korumak üzere geliştirilmiş özel bir forma sahiptir. İçeriğinde bulunan kuzu, somon, ringa balığı, ördek ve tavşan eti gibi özenle seçilmiş, yüksek kaliteli maddeler ile hipoalerjenik dengeli ve hazmı kolay formüller elde edilmiştir. Açıkcası piyasada satışa sunulan en kaliteli kedi maması üreticileri arasında yer alıyor. Firma ürettiği kedi mamalarında et ürünleri türevleri değilde doğrudan eti kullanmasıyla kalitesini ön plana çıkartıyor. Öte yandan dengeli besin değerleri ve alerjiye neden olabilecek maddeleri kullanmıyor olması da ne kadar kaliteli bir kuru kedi maması olduğunu gösteriyor. 

Brit Care kuru kedi maması çeşitleri: Brit Care genel sağlığı destekleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren fonksiyonel  bileşenler ile küçük dostunuzu olası hastalıkalra karşı kotmaktadır. Firma bünyesinde üretilen kuru kedi mamaları arasında Brit Care Crazy Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması, Brit Care Missy Sterilised Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Brit Care Cocco Ördekli ve Somonlu Tahılsız Kedi Maması, Brit Care Sunny Somonlu ve Pirinçli Kedi Maması, Brit Care Lilly Sensitive Kuzu ve Somonlu Tahılsız Kedi Maması yer almaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak en ucuz fiyata Brit Care kuru kedi maması satın alabilirsiniz. 

Ucuza Satın AL


6. Pro Plan Kuru Kedi Maması

En İyi Kuru Kedi Maması

Purina Pro Planı Amerika Birleşik Devletleri’nde Purina’ya ait tesislerde üretilmektedir. Şirket, ülkemizinde aralarında buludnuğu dünyanın birçok farklı noktasında ki evcil hayvan sahiplerine hem yaş hem kuru mama satışı gerçekleştiriyor. Muhtemel bu markayıda birçok kedi sahibi yakından tanıyor olmalı. Hatta defalarca kullanmış dahi olabilirsiniz. Benimde sıklıkla tercih ettiğim kuru kedi mamaları arasında yer alıyor. Markanın yalnızca kuru değil konserve kedi mamalarıda bir hayli kaliteli. Kesinlikle gönül rahatlığıyla deneyebilir, küçük dostunuzun midesini bayram ettirebilirsiniz. 

Pro Plan kuru kedi maması çeşitleri: Yetişkin, yavru, yaşlı, kısırlaştırılmış ve deri hassasiyeti olan kediler için özel olarak üretilen Purina Pro Plan kuru kedi mamaları, içeriğindeki protein ve dengeli magnezyum, fosfor ve kalsiyum oranlarıyla piyasada satışa sunulan en kaliteli kedi mamaları arasında yer alıyor. Pro Plan kuru kedi maması seçenekleri arasında Pro Plan Elegant Somonlu Yetişkin Kedi Maması, Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması, Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması, Pro Plan Light Yetişkin Kedi Maması, Pro Plan 7+ Kısırlaştırılmış Kedi Maması gibi sayısız farklı ürüne sahiptir. Pro Plan kuru kedi mamalarını en ucuz fiyata satın almak için aşağıda belirttiğim linke tıklayabilirsiniz.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Konserve Kedi Maması Markaları

Gönderiye Yorum Yap