Menü Kapat

Hamile ve Emziren Kediler İçin En İyi 5 Yavru ve Yetişkin Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kediler İçin En İyi 5 Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kedi Maması

Hamile ve emziren kediler, vücutlarının fiziksel stresle başa çıkmasına yardımcı olmak için ekstra protein ve enerjiye ihtiyaç duyarlar. Basit bir yetişkin formülü kedi maması, gerekli ekstra besinleri sağlamaz. Hamile kedinizi yavru kedi formülüne geçirmeniz ve yavru kedi sütten kesilene kadar buna devam etmeniz önerilir . Ek kalori, kalsiyum ve yüksek seviyedeki diğer temel besin maddeleri, hamile kedinizin gereksinimlerini karşılamanın iyi bir yoludur.

İnsanlar gibi hamile kediler hamilelik boyunca yavaş yavaş kilo alırlar. Hamile bir kedinin enerji ihtiyacı kademeli olarak artmalıdır özellikle yavru kediler ve anne kediler için yapılmış birkaç kedi maması vardır. Bunlara genellikle “büyüme formülü” denir. Bu gıdalar, yeni yavru kedi vücut dokularını oluşturmak için daha yüksek oranlarda protein ve daha yüksek oranda yağ ve kalori içerir. Gebelik dönemine bağlı olarak hamile ve emziren kediler için özel olarak üretilmiş en iyi kedi mamalarını araştırdım. İşte yavru ve yetişkin kediler için en iyi 5 hamile ve emziren kedi maması!


1. N&D Prime Tavuk ve Narlı Yavru Kedi Maması 

Hamile ve Emziren Kedi Maması

N&D Prime Tavuk ve Narlı Yavru Kedi Maması, gebelik ve emzirme dönemindeki kediler için özel olarak üretilmiştir. AAFCO Cat Gıda Besin Profilleri tarafından belirtilen besin seviyelerine sahip nd kedi maması, %39 oranında protein, %43 yağ ve %18 diğer malzemelere sahiptir. İçeriğinde ki kemiksiz tavuk, tatlı patates, ringa balığı, sebze ve meyveler sayesinde hamile ve emziren anne kedilerin sağlığını %100 korumaya yönelmektedir. 

Kedi Maması Satın AL


2. Orijen Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kedi Maması

Orijen Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması, hamile ve emziren kediler başta olmak üzere yavru kediler için özel olarak üretilmiştir. Ürün, serbest dolaşan tavuk ve hindi, vahşi balıklar ve kafessiz yumurtalardan zengin besleyici protein içerir. Hayvan içerklerinin 3’te 2’sini taze kaynaklardan temin eden Orijen kedi maması, %85 oranında kaliteli hayvan malzemeleri içermektedir. 

Kedi Maması Satın AL


3. Royal Canin Mother & Babycat Anne ve Yavru Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kedi Maması

Royal Canin Mother & Babycat Anne ve Yavru Kedi Maması, özellikle gebe ve sütten kesilme dönemindeki yavru kediler için (1-4 aylık) özel olarak üretilmiştir. İçeriğinde ki DHA asitleri sayesinde gebelik ve emzirme sırasında yavru kedilerin beyin gelişimini destekleyen bu ürün, yüksek sindirilebilir pretein ve prebiyotiklerle geliştirilmiştir. Özellikle doğum sonrası 4-12 hafta içerisinde anne kedinin sütünden alınan bağışıklığın azalmasını E vitaminleriyle destekleyen Royal Canin kedi maması, çok genç yavru kedilerin doğal savunmasını desteklemeye yardımcı olan özel bir antioksidan karışım içermektedir. 

Kedi Maması Satın AL


4. Hills Kitten Ton Balıklı Yavru Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kedi Maması

Hills Kitten Ton Balıklı Yavru Kedi Maması, bir yaşına kadar sütten kesilmiş yavru kediler, hamile veya emziren kediler için özel olarak üretilmiştir. Tavuklu ve balıklı çeşitleriyle kedinizin damak lezzetine göre farklı kedi mamaları sunan firma, yavru kedilerde bağışıklık sistemi ve sağlıklı büyümeyi destekleyen ürün içeriğine sahiptir. Özellikle yavru kedilerin yaşamlarına en iyi şekilde başlamaları için özel olarak formüle edilmiş Hills kedi maması, kedinizin gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayan tüm besin değerlerine sahiptir. Yavru kedilerde sağlıklı göz ve beyin gelişimi için balık yağından elde edilen DHA, güçlü kemikler ve dişler için dengeli mineraller barındırmaktadır. 

Kedi Maması Satın AL


5. LaVital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması

Hamile ve Emziren Kedi Maması

Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması, yavru ve büyüme dönemindeki (3 hafta- 12 ay arası) kediler için özel formüle edilmiş besin değerlerine sahiptir. Büyüme döneminin kedinin lerideki yaşam kalitesini ciddi oranda etkilediğini göz önünde bulunduran firma, kediler bu dönemde dengeli olarak protein, yağ, mineral ve karbonhidrat almasını kolaylaştırmak için LaVital somonlu yavru kedi mamasını üretmiştir. Aynı zamanda yavru kedilerin yüksek enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik üretilen bu ürün, GDO’suz içeriği ile kolay sindirilebilir, büyümeyi destekleyici ve bağışıklık sistemini dostu besinler içermektedir. 

Kedi Maması Satın AL


Önerilen İçerik: En İyi Kedi Taşıma Çantaları

Gönderiye Yorum Yap