Menü Kapat

Hazımsızlık Yaşayan Kediler İçin En İyi 5 Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Sindirim Sorunu Olan Kediler İçin En İyi 5 Kedi Maması 

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Birçok kedi tıpkı insanlarda olduğu gibi mide rahatsızlıklarından ve sindirim bozukluklarından muzdarip olabilir. Genellikle parazitlerin neden olduğu bu bağırsak hastalıkları şiddetli ishal, karın bölgesinde ağrı, kabızlık, su kaybı, kilo kaybı, ağız kokusu, deri ve tüy hassasiyeti gibi birbirinden farklı semptomlarla kendini göstermektedir. Tüm bunların yanında uzun süreli sindirim sorunları dehidrasyona, enfeksiyona hatta karaciğer veya böbrek komplikasyonlarına yol açabilir. 

Genel olarak kedi maması ve maması dışında mama tüketimi, kalitesiz, sindirim enzimleri eksikliği, parazitler, gıda intoleransı veya hassasiyeti kedilerde sindirim bozukluklarına neden olan başlıca durumlardır. Eğer ki kedinizin sindirim sistemine bağlı olarak akut gastroenterir, kolit, diyare, kabızlık, pankreatit ve huzursuz bağırsak sendromu olduğunu düşünüyorsanız hazmı kolay, bağırsak dostu mamalar tüketmesi gerekmektedir. Küçük dostunuzun daha sağlıklı bir mideye sahip olmasına yardımcı olacak en iyi sindirim hassasiyetli kedi mamalarını araştırdım. İşte hazımsızlık yaşayan kediler için en iyi 5 sindirim hassasiyetli kedi maması!


1. Hills Sensitive Skin Deri Tüy ve Sindirim Hassasiyeti İçin Kedi Maması

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Hills Sensitive Skin Deri Tüy ve Sindirim Hassasiyeti İçin Kedi Maması, bir yaş ve üzeri hassas mideye ve deriye sahip olan yetişkin kediler için özel olarak üretilmiştir. Beslenmenin sindirim sistemi ve deri sağlığı üzerindeki etkilerini yakından inceleyen firma, prebiyotik liflerin sağlıklı bir sindirim sistemi için eşsiz bir bakteri karışımı olan bağırsak mikrobiyomu açısından oldukça yararlı olduğunu söylemektedir. Bu kapsamda üretilen Hills deri ve sindirim hassasiyeti kedi maması, yararlı bağırsak bakterilerini besleyen ve 1 yaş üzeri kedilerin mikrobiyomunu destekleyen prebiyortik lifler içermektedir. Aynı zamanda sağlıklı bir sindirim sağlamak için sindirimi kolay besinler ve liflerden üretilmiş özel bir forma sahiptir.

Ucuza Satın AL


2. La Vital Sensitve Somonlu Yetişkin Kedi Maması

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Birçok kedi tükettiği besinleri sindirememe problemi yaşamaktadır. Bu gibi durumlarda dengeli bir beslenme ile sindirim sorununun önüne geçilebilir. Tek yapılması gereken şey bağırsak aktivitesini destekleyen kaliteli kedi maması tercih etmek olacaktır. La Vital Sensitive Somonlu Yetişkin Kedi Maması, sindirim problemi olan (1 yaş üstü) kediler için özel bir förmüle sahiptir. Bu özel formül, bağırsak florasının dengesinin korunmasına yardımcı olarak sindirim sistemini güçlendirmektedir. Genetiği değiştirilmiş (GDO) organizma içermeyen bu La Vital kedi maması, bağırsak aktivitesini destekleyen frukto-oligosakkarit içerir.

Ucuza Satın AL


3. Royal Canin Sensible 33 Hassas Yetişkin Kedi Maması

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Royal Canin Sensible 33 Hassas Yetişkin Kedi Maması, sindirim hassasiyeti olan kedilerde gıda alımını teşvik etmek için üç farklı aramaya sahiptir. Sindirim problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilen bu kedi maması,  optimal sindirim güvenliğini desteklemek için özel bir besin kombinasyonu ve dengeli bir bağırsak florası için prebiyotikler içermektedir. Yetişkin kedilerin üriner sistem sağlığını korumaya yardımcı gıdalar içeren Royal Canin kedi maması, 1 yaş üzeri sindirim hassasiyeti olan kedilerin tam ve dengeli beslenmesine yardımcı olmaktadır. 

Ucuza Satın AL


4. Pro Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

Pro Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması, özellikle hazımsızlık problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilmiştir. Kedinizins eveceği tatlardan oluşan mükemmel bir beslenme içeriğine sahip olan bu ürün, yetişkin kedinizin sindirim sağlığını desteklemek için garantili canlı probiyotiklerle gelişmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Evcil hayvanınızın kaslarını oluşturmaya ve korumaya yardımcı olmak için yüksek kaliteli proteinler ve kedinizin cilt sağlığını korumak için A vitamini, linoleik asit ve omega 6 yağ asiti içermektedir. Sindirim problemi yaşayan yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu Purina Pro Plan tavuklu yetişkin kedi maması, küçük dostunuzun bağışıklık sistemini korumak için antioksidanlar içermektedir. 

Ucuza Satın AL


5. N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

En İyi Sindirim Hassasiyetli Kedi Maması

N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması, sindirim problemi olan kediler için özel olarak üretilmiştir. Kuzu eti ve yaban mersini içeren bu ürün, AAFCO Cat Gıda Besin Profilleri tarafından belirtilen besin seviyelerini karşılamak için formüle edilmiştir. Sindirime bağlı olarak dışkıda zorlanma, aşırı koku gibi sorunları en aza indirgemeye çalışan nd kedi maması, içeriğinde ki sağlıklı besinler sayesinde kedinizin hem sindirim sistemini hemde diğer vücut fonksiyonlarını desteklemektedir. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları

Gönderiye Yorum Yap