Menü Kapat

Hazımsızlık Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

İçindekiler
  • 1. Acana Pacifica Balık ve Sebzeli
  • 2. Hills Sensitive Skin Tavuklu
  • 3. Lavital Büyük Irk Somonlu
  • 4. Royal Canin Selection Junior
  • 5. N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı

En İyi 5 Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Köpeğiniz için daha iyi bir yiyecek aramaya başlamadan önce, köpeğinizin hassas midesine neyin neden olduğunu bulmanız gerekir. Bazı köpekler, tıpkı insanlarda olduğu gibi bazı gıdalara karşı oldukça hassastır. Sindirim problemi yaşayan köpekler iştahsızlık, mide bulantısı, hipersalivasyon, yutma (bulantı sonucu), kusma, aşırı gaz, ishal, dışkıda kan ve halsizlik gibi semptomlar göstermektedir. Köpeğinizin bu gibi durumlardan muzdarip olduğunu düşünüyorsanız en yakın veteriner kliniğine gitmeniz önerilmektedir. 

Mide sorunlarının büyük bir kısmı yanlış beslenme, aşırı yeme, gıda alerjisi, ülser, tümör, parazitler ve bağırsak tıkanmalarına bağlı olarak gelişse de uzmanlar köpeklerde sindirim problemine neden olan en büyük sorunun kalitesiz ve yanlış mama tüketimi olduğunu söylüyor. Köpeğinizin sağlığını geri getirmenin en önemli parçası onlara doğru mamayı vermenizdir. Köpeğinizi bağırsak hastalıkları, mide problemleri, sindirim bozuklukları gibi durumlardan koruyacak en iyi mamaları sıraladım. Daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek için en iyi 5 sindirim hassasiyetli köpek maması!

1. Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması 

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması, yavru ve yetişkin köpeklerin tüketimine uygun olarak hazırlanmış tahıl içermeyen besleyici bir kuru köpek mamasıdır. Özellikle hassas sindirime sahip köpekler için birbirinden kaliteli içeriklere sahip bu ürün, hazımsızlık yaşayan patili dostlarınızı bir hayli rahatlatacağa benziyor. Zengin protein içeriğini balık bileşenlerinden alan Acana köpek maması, patili dostunuzun yağsız kas kütlesine sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Omega yağ asitleri bakımından son derece zengin olan Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması, içeriğinde ki yabani yakalanmış ringa balığı, pilchard, pisi balığı, gümüş hake ve kaya balığı olmak üzere 5 farklı balık türüne sahiptir.

Ucuza Satın AL


2. Hills Sensitive Skin Tavuklu Hassas Köpek Maması

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Hills Sensitive Skin Tavuklu Hassas Köpek Maması, sindirim hassasiyeti olan yetişkin köpekler için özel bir formüle sahiptir. Sağlıklı sindirim için dengeli mikrobiyomu destekleyen bu ürün, içeriğinde bol miktarda prebiyotik lif içermektedir. Bu tarif aynı zamanda patili dostunuzun sağlıklı cildi yapısına ve parlak tüylere sahip olmasına yardımı olacak E vitamini ve omega-6 yağ asidi içermektedir. Besin emilimini kolaylaştırmak için dışkılamaya teşvik edici yüksek sindirilebilir özelliğe sahip Hills Sensitive Skin Tavuklu Hassas Köpek Maması, tuvalet problemi olan ve hazımsızlık yaşayan köpekler için harika bir ürün olacak!

Ucuza Satın AL


3. Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, sindirim problemi yaşayan köpekler için sıklıkla tercih edilmektedir. Büyük ırk yetişkin köpeklerin sağlıklı yaşamalarını desteklemek ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilen bu ürün, 15 ay üzeri patili dostlarınız için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt yapısının korunmasına yardımcı olan mamanın içeriğindeki somon balığı, bitkisel yağ ve vitamin takviyeleri ile cilt sağlığına katkıda bulunmaktadır. Tüm bunların yanında büyük ırk iri cüsseli köpeklerin ağırlıkları nedeniyle eklemlerini güçlendirmesi gerektiğini ön gören LaVital, eklem ve kemik sağlığını destekleyen özel içeriklerle zenginleştirilmiştir. Kaliteli ve sindirim oranı yüksek içerikle formüle edilmiş olan Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içermektedir.

Ucuza Satın AL


4. Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması, sindirim problemi olan köpeklerde dışkılamayı kolaylaştıran özel bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda seçici damak tadına sahip patili dostlarımız içinde sıklıkla tercih edilen bu ürün, 0-12 ay arası yavru köpeklerle (1-10 kg), orta ırk (11-25 kg) köpeklerin tüketimine uygun olarak hazırlanmıştır. Kümes hayvanlarından oluşan eşsiz içeriği sayesinde hiç bir köpeğin asla hayır diyemiyeceği Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması, Tahıl, et ve hayvansal gıdalar, sıvı ve katı yağlar, bitkisel protein özleri, bitkisel kökenli türevler, mineraller, mayalar içermektedir. 

Ucuza Satın AL


5. N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Sindirim Hassasiyeti Köpek Maması

N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, sindirim hassasiyeti olan köpekler için doğru miktarda protein, yağ, sınırlı karbonhidrat ve gelişmiş uzun ömürlü vitamin ve minerallere sahip en iyi malzemelerden yapılmıştır. İçeriğindeki balkabağı sayesinde köpeğinizin sindirim sistemine yardımcı olan bu ürün, bağırsak hareketliliğini düzenleyerek kardiyovasküler sistemin korunmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle düşük tahıllı köpek maması tüketen patili dostlar için en iyi seçimler arasında yer alan N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, düşük glisemik formülü sayesinde şeker hassasiyeti olan patili dostlar için en doğru seçim olacaktır.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi 5 Somonlu Köpek Maması

Gönderiye Yorum Yap