Menü Kapat

Hotmail’e Kaydolma ve Giriş Nasıl Yapılır? Hotmail Gelen Kutusu

Hotmail kullanıcılara mail altyapısı sağlayan bir oluşumdur. Hotmail’de kişiler mail adreslerini kullanarak gelen kutusu üzerinden maillerini okuyabilir ve yanıtlayabilir. Bunun için öncelikle olarak Hotmail’e kaydolmalı ve giriş ekranını kullanarak oturum açıp mail kutunuza erişmelisiniz. İşte ekibimizce hazırlanan detaylı Hotmail rehberi.

HOTMAİL’E KAYIT OLMA

Hotmail’e kayıt olmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

Öncelikle Hotmail giriş ekranına gitmelisiniz. Giriş Ekranına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.  

Hotmail kaydol

Ekran açılınca alt kısımda bulunan “Hesabınız yok mu? Bir tane oluştur!” yazısına tıklayın.

hotmail kayıt

Açılan sayfanın alt kısmında bulunan “Yeni bir e-posta adresi alın” yazısına tıklayın. Sayfa değişmeden yine aynı ekranda kalacaktır.

hotmail-kaydolma-002.png

Bu ekranda “Yeni E-Posta” kısmına almak istediğiniz mail adresini yazın. Örneğin biz neolducom1 malini alacağız. “Parola Oluşturun” bölümüne ise kullanmak istediğiniz parolayı yazıp “İleri” seçeneğine tıklayın.

NOT: Burada dikkat etmeniz gereken şey sayfa uyarını takip etmektir. Almak istediğiniz mail adresi başka biri tarafından daha önce alınmış olabilir. Sayfa sizi uyaracaktır. Bu nedenle farklı bir adres girmeniz gerekmektedir. Sayfa şifre için de çeşitli uyarılar verebilir.

hotmail kaydolma

Hotmail kayıt sayfasındaki istenenleri doğru bir şekilde girdikten ve “İleri” tuşuna bastıktan sonra gelen sayfada “Ad” ve “Soyadı” bölümlerine, isim ve soyisminizi yazarak “İleri” tuşuna basın.

hotmail kaydol

Sayfa sizi “Ülke” ve “Doğum Tarihi” seçimine yönlendirecek. Buradaki bilgileri de doğru bir şekilde doldurduktan sonra “İleri” bölümüne tıklayın.

hotmail kaydol

Son olarak gelen güvenlik ekranında sayfa size otomatik olarak karakterler verecektir. Bu karakterleri belirtilen boşluğa yazdıktan sonra “İleri” seçeneğine basıp devam edin ve kaydınızı

hotmail kaydol

Yönlendirildiğiniz ekran artık Hotmail mail sayfanız. Sol üst kısımda bulunan “Gelen Kutusu” kısmından maillerinizi kontrol edebilir, “Yeni” seçeneğinden ise mail gönderebilirsiniz.

HOTMAİL GİRİŞ

Hotmail Giriş İçin buraya tıklayın.

hotmail giriş

Açılan ekranda “E-posta, telefon veya Skype” yazan bölüme kayıt olduğunuz mail adresinizi yazın mesela bizim aldığımız neolducom1@outlook.com’du.

hotmail giriş

Ardından gelen sayfada “Şifre” bölümüne mail alırken yazdığınız şifreyi girin.

hotmail giriş

Ve mail sayfanız önünüze geldi. İsterseniz gelen kutusuna gelen maillerinizi okuyabilir isterseniz yeni mail gönderebilirsiniz.

NOT: Yukarıdaki Hotmail’e Kaydolma ve Giriş makalesini uygularken karşınıza çıkan sorunları aşağıdaki yorum kısmına yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiye Yorum Yap