Menü Kapat

Hüdâyi Vakfı Yurtiçi Kurban Fiyatları Ne Kadar?

Aziz Mahmud Hüdâyî Vakfı, 2014 yurtiçi kurban fiyatları açıklandı. Bağış bedeli olarak, büyükbaş bir hisse 800 lira, kuyruklu koç 700 lira, kıvırcık koç 800 lira ve büyük koç 900 lira belirlendi.

Aziz Mahmud Hüdâyî Vakfı, Kurban Bayramına sayılı günler kala yurtiçi ve yurtdışı birimlerinde kurbana özel çalışmalar da hızlandı. Hem yurtiçi hem de yurtdışı kurban bağışı kayıtları devam ediyor. Adak, akika, şükür kurbanlarının kesiminde haftanın yedi günü hizmet veren vakıf, bu kurban da temiz ve hızlı ekip çalışmasıyla bağışçılarına rahat bir kesim hizmeti sunacak

Kurban Bayramında ve diğer zamanlarda Hüdâyî Vakfı’na  bağışlanan canlı kurban ve et bağışları vakıf hassasiyeti ile değerlendiriliyor, yıl içerisinde gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

HÜDÂYİ KURBANI YÜZLERCE KİŞİNİN SOFRASINA ULAŞIYOR

Allah’a şükrümüzün bir ifadesidir kurban kesmekten maksat Allah’ın hatırlaması ve zikredilmesidir. Kurban, Allah Teala’nın bize verdiği sağlık, sıhhat ve maddi imkanların bir şükran ifadesi olmak üzere O’nun rızasını kazanmak için kesilir. Bunun için niyetimiz çok önemlidir. Çünkü Allah “ Kurbanların ne etleri ne kanları Allah’a ulaşır. Allah’a ulaşan sizin takvanız, kalbi duygunuzdur” (Hac Suresi, 37. ayet ) buyurmaktadır.
Bu duygularla Hüdayi Vakfı’nda kestiğiniz adaklar ve kurbanlar; her gün vakfın merkez aşevinde yüzlerce kişiye sunulan sıcak yemekte, fukaraya dağıtılan erzak paketleri içinde, vakfın ünitelerindeki öğrencilerin ye­meklerinde kullanılıyor.

YURTİÇİ KURBAN BAĞIŞI YAPABİLECEĞİNİZ HESAPLAR

TÜRKİYE FİNANS Üsküdar Şubesi

Hesap Numarası (TL)    :  9885-2

IBAN Numarası     (TL)  :  TR20 0020 6000 0800 0098 8500 02

Yurt içi Kurban Bağışı Yapmak için:

(0216) 341 05 97

(0216) 342 02 06

Nolu telefonlardan kurban kayıt bürosuna ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi:

Gönderiye Yorum Yap