Menü Kapat

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Kamp yapmak İstanbul’da yaşayan herkes kalabalıktan kaçıp, dinlemek ve şehrin keşmekeşinden kurtulmak ister.

İstanbul, trafiği, kalabalığı, havasızlığı ile herkesi yoran bir şehirdir. Kendini İstanbul’un dışına atmak, uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak isteyenlere önerimiz var.

Kimi İstanbul’a çok yakın kimi İstanbul’a biraz uzak olan kamp merkezlerini sizler için hazırladık. Okurken gitmek için can atacağınıza şimdiden kefiliz.

 

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Aşağıda yer alan listede İstanbul’a komşu olan illerde bulunan en güzel kamp alanlarını sizler için derledik. Sizler de İstanbul’a en yakın kamp alanlarını listemizden öğrenebilir ve en uygun zamanınızda bu kamp alanlarına giderek güzel vakitler geçirebilirsiniz.

İğneada Langozu – Kırklareli

İstanbul’da yakın bir şehir olan Kırklareli’nin Vize ilçesinde İğneada Langozu bulunmaktadır. Ülkemizde eşi benzeri çok fazla bulunmayan İğneada tabiat parkında yeşilliğe doyabilir ve harika bir vakit geçirebilirsiniz. İstanbul’da kolay bir ulaşım ile bölgeye ulaşım sağlayabilir ve gürültü İstanbul ortamında az da olsa kurtulabilirsiniz.

istanbula yakın kamp alanları iğneada langozu


 

Acarlar Langozu – Sakarya

Sakarya’nın turistik semtlerinden bir tanesi olan Karasu’da bulunan Acarlar Langozu, dünya üzerinde yer alan en büyük ikinci langoz olarak tabir edilmektedir. İstanbul’a 2 saatli mesafede bulunan Acarlar Langozu’nda isterseniz kendiniz çadır kurabilir isterseniz de bölgede bulunan yapılarda kalabilirsiniz. İsterseniz tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz bir kamp alanıdır.

istanbula yakın kamp alanları acarlar langozu


 

Uçmakdere Kamp Alanı

Türkiye’nin üzüm yetiştiriciliğinde birinci sırada olan şehri Tekirdağ’da bulunan Uçmakdere kamp alanı, İstanbul’a en yakın kamp alanlarından bir tanesidir. Marmara Bölgesi’nin en batısında yeşilliklerin bol olduğu Şarköy ilçesinde yer almaktadır. Sizler de bir tarafı sarp kayalıklardan oluşan diğer tarafı ise ormanla içe içe olan bu kamp alanında sesten, kirli havadan ve rahatsız edici gürültünden uzak durabilirsiniz.

istanbula yakın kamp alanları uçmak dere kamp alanı


 

Ballıkayalar Tabiat Parkı

İstanbul en yakın kamp alanlarından bir tanesi de Kocaeli’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Gebze’deki Ballıkayalar Tabiat Parkı’dır. Bu kamp alanı, İstanbul’dan en kolay şekilde gidebileceğiniz bu kamp alanı her mevsim farklı güzellikleri içerisinde barındırmaktadır. Sizler de İstanbul’un keşmekeş hayatında 2-3 günlüğünü kurtulmak isterseniz Gebze’deki Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

istanbula yakın kamp alanları ballıkayalar tabiat parkı


 

Pürenli Yaylası

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Düzce’nin Pürenli Yaylası, doğanın tüm güzelliklerini içerisinde bulunduran bir yapıya sahiptir. Efteni Gölü ya da Güzeldere Şelalesi yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Pürenli Yaylası, aslında bir yaylalar bütünü olarak biliniyor. Herkes tarafından bilinmese de İstanbul’dan birçok kişi yakın olması sebebiyle kamp yapmaya buraya yönelmektedir.

istanbula yakın kamp alanları pürenli yaylası


 

Şile – Ağva

İstanbul’a yakın tatil denildi mi akla gelen ilk yer elbette Şile oluyor. Hem kamp yapmak hem de denize girmek istiyorsanız Ağva’yı listenizin başına not edebilirsiniz. Doğası ve deniziyle aradığınız ortamı Ağva’da bulabilirsiniz. Ağva’da köy kahvaltısıyla karnınızın doyurduktan sonra kışın, doğa yürüyüşü, yazın denize girebiliriniz. Özellikle kışın oldukça sakin olan Ağva, misafirlerini yeşillikler içerisinde ağırlamak için beklemekte. 

Ağva’ya özel aracınızla gidebildiğiniz gibi Üsküdar ve Ümraniye’den her saat başı kalkan halk otobüsleri bulunmaktadır. Otbüsler, önce Şile’ye oradan da Ağva’ya uğramaktadır. Ağva’da kamp yapmak isteyenleri Ağva’da pek çok kamp alanı beklemektedir. Bu kamp alanlarında çadır, karavan ve Bungalow evleri bulunmaktadır. 

agva-002.jpg


 

Marmaracık Orman Kampı

Sarıyer ilçe sınırları içerisinde bulunan park, Karadeniz’e kıyısı olan küçük bir koydur. Yaz kış fark etmeksizin, ziyaretçi akınına uğrayan Marmaracık Orman Kampı’nda, sadece kamp değil, balık tutabilir, piknik yapabilir ve alanda bulunun cafe-restoranlarda dinlenebilirsiniz. Bölge hem rahat bir nefes almak hem de fotoğraf tutkunlarının adresi durumundadır. 

marmaracik.jpg


 

Sülüklü Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sakarya il sınırı içerisinde bulunan Sülüklü Göl Tabiat Kamp Alanı, adını bölgedeki gölde eskiden yaşayan sülüklerden almaktadır. Gölde günümüzde alabalıklar yaşamaktadır. Marmara Bölgesi’nin en güzel kamp alanlarının başında gelen Sülük Göl Tabiat Kamp Alanı’nda herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Araçlarınızla ulaşabilidğiniz alanda özellikle kış aylarında profesyonel dağcılar kamp yapmaktadır. Yaz mevsiminde ise yöre halkı yiyecek ve içecek hizmeti vermektedir. 

 suluklugol.jpg


 

Çatalca Çilingoz Orman Kampı

Çatalca’nın çıkışında kalan ve ziyarteçilerini müthiş bir manzara ile karşılamaktadır. Bölgede hem kamp yapıp hem de denize girebilirsiniz fakat deniz aşırı derecede dalgalı olduğundan iyi derecede yüzme bilmeyenlere önermiyoruz. Çatalca’ya 64km uzaklıkta kalan Çilingöz Orman Kampı’nda aynı zamanda piknik yapabilirsiniz. Bölge sakinliği temizliği ile ruhunuzu dinlendirecek. 

cilingoz.jpg


 

Riva Elmas Burun Orman Kampı

Şile sınırları içerisinde bulunan Elmas Burun Orman Kampı, daha çok yazın ziyarteçilerini ağırlamaktadır. İstanbul’a yakın olmak ve biraz olsun dinlenmek istiyorsanız Elmas Burun Orman Kampı tam aradığınız yer. Yazın plajında denize girebileceğiniz, doğal güzelliklerle çevrelenen bu yerde iyi bir tatil yapacaksınız. Plajın yanı sıra ormanlık alanın içerisinde yer alan Riva Kalesi ise tarih meraklılarının ilgi odağı olmaktadır. Yaz mevsiminden gittiğinizde sizi doğal ürünleri ile bölge halkı karşılamaktadır. Elmas Burun Orman Kampı’nda duş, wc, kır kahvesi, çadır alanları bulunmaktadır. 

elmas.jpeg


 

Yalova Erikli Yaylası

Yalova sınırları içerisinde bulunan Erikli Yaylası, 600 metre yükseklike yeralan bir düzlüktedir. Yayalaya, Çınarcık’ın içinden otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde ziyaretçi akınına uğrayan Erikli Yaylası’nda Milli Parklara bağlı tesisler bulunmaktadır. Denize uzak olmasına rağmen, bölgede yer alan şelalede yüzme imkanınız bulunmaktadır. Güzel dağ havasıyla enerjik bir tatil yapabilceğiniz Erikli Yaylası’ndan sonra ise yakın mesafedeki Delmece Yaylası’na da gidebilirisniz.

erikli-001.jpg

Gönderiye Yorum Yap