Menü Kapat

Kedi Mama Kabı Nasıl Olmalı? En İyi 5 Mama ve Su Kabı Modeli

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Kediler keyiflerine ve konforlarına bir hayli düşkün canlılardır. Hal böyle olunca sevimli dostunuzun oturduğu koltuktan yattığı yatağa, oynadığı oyuncaktan kullandığı mama ve su kabına kadar her şeyin en iyisi olduğundan emin olmanız gerekiyor. Son derece titiz ve temiz olmalarıyla bilinen kediler, köpekler gibi her kaptan yemek yemez, su içmezler. Bu durumu göz önüne aldığınızda kediniz için en doğru kedi mama kabı ve kedi su kabı seçmeniz gerekecektir. 

Kediniz için en doğru mama ve su kabını seçmek, sevimli dostunuzun günlük besin ihtiyacını alması ve susuzluğunu gidermesinde büyük bir faktördür. Birbirinden renkli görünüm ve desenlere sahip porselen ve çelik kedi mama ve su kabı modellerini sıraladık. Her biri birbirinden kaliteli kolay temizlenebilir kedi kaplarını ucuz fiyata satın alabilirsiniz. 

1. Trixie Kısa Burunlu Kedi Seramik Mama ve Su Kabı

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Trixie Kısa Burunlu Kedi Seramik Mama Su Kabı, özellikle İran Kedisi, Scottish Fold, Himalayan ve Exotic Shorthair gibi burnu kısa olan kediler için üretilmiş harika bir mama ve su kabıdır. Sermaik yapısı sayesinde oldukça kolay yıkanabilen bu ürün, kedinizin dilediği zaman rahatça mamasını yemesine ve suyunu içmesine olanak sağlamaktadır. 

Kedi Mama Kabı Satın AL


2. Trixie Porselen Kedi Mama ve Su Kabı

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Trixie Kedi Mama Su Kabı, her yaştan kedinin rahatlıkla kullanabileceği harika bir tasarıma sahiptir. Toplamda iki farklı bölmeden meydana gelen bu kedi kabının bir kısmı mama diğer kısmı su olarak kolayca kullanılabilir. Tamamen porselen malzemesi sayesinde kolay yıkanabilen ve mikrop barındırmayan Trixie Kedi Mama Su Kabı, küçük cins köpekler içinde kullanılmaktadır. 

Kedi Su Kabı Satın AL


3. Trixie Paslanmaz Çelik Kedi Mama Kabı 

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Trixie Paslanmaz Çelik Kedi Mama Kabı, evcil hayvan sahipleri tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Porselenlerden ziyade sokak hayvanları için daha kullanıilı olan bu ürün, suya dayanaıklı paslanmaz çelik yapısı sayesinde uzunca bir süre kullanıma sahiptir. Evlerinizde veya bahçelerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz Trixie Paslanmaz Çelik Kedi Mama Kabı, kolay yıkanabilir yüzeyi sayesinde oldukça hijyenik bir beslenme imkanı sunar.

Kedi Mama Kabı Satın AL


4. Trixie Otomatik Kedi ve Köpek Mama Kabı 

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Trixie Otomatik Mama Kabı, belkide kedinizin hak ettiği en güzel kedi mama kaplarından bir tanesi. Yoğun iş temposuna sahip kişiler, öğrenciler ve yaşlı insanlar için son derece kullanışlı olan bu ürün, 2 adet 300 ml’lik hazneye ve 27x7x24 cm ölçüye sahiptir. Siyah/granit renk tonuna sahip olan bu cihaz, kedinizin 2 öğünü için programlanmıştır. Kedinizin öğünlerini, ayarlayarak mama kabının kendiliğinden açılmasına izin verebilirsiniz. Aynı zamanda paket içerisinde çıkan 2 adet buzu haznenin altına yerleştirerek mamanın taze kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Kedi Mama Kabı Satın AL


5. Trixie Otomatik Kedi ve Köpek Su Kabı

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Trixie Otomatik Su Kabı, tıpkı otomatik kedi ve köpek mama kabında olduğu gibi kendiliğinde çalışan harika bir kedi ürünüdür. Hem kediler hemde köpekler için uygun kullanıma sahip bu ürün, otomatik olarak su akıtmaktadır. İçerisinde bulunan suyu sürekli akıtarak keddilerin iştahla bunu içmesini sağlayan Trixie Otomatik Su Kabı, 1 litrelik su haznesiyle özellikle yoğun hayata sahip kedi sahiplerinin kurtarıcı oluyor. Toplamda 2 farklı fonksiyonla çalışan bu ürün, birinci fonksiyonda şelale gibi suyu akıtırken ikinci fonksiyonda suyu sessizce yumuşak bir şekilde akıtmaktadır. Düzenli olarak filtreden geçerek su içerisinde ki zararlı maddeleri ve kötü kokuları engelleyen bu ürün, kedi ve köpekler için harika bir su kabı olacak.

Kedi Su Kabı Satın AL


Kedi mama kabı nasıl olmalı?

En İyi Kedi Mama ve Su Kabı Modelleri

Kediler doğası gereği susuzluğa oldukça toleranslıdır. Eğer ki suları çok sıcak veya kaselerini sevmiyorlarsa bu sevimli dostunuzun su içmemesine sebep olabilir.  Sonrasında birçok kedi su kaselerini görmezden gelerek mutfak, banyo ve diğer alanlardaki su birikintilerini içecektir. Bu yüzden kedi için doğru kaseyi seçmeniz çok önemlidir çok önemlidir. Bazen, sevecekleri mama kabını bulmadan önce birkaç farklı kedi ürün denemeniz gerkebilir. Kedi mama kabı nasıl olmalı? diyen evcil hayvan sahiplerinin derinlik ve malzemeye dikkat etmesi gerekmektedir. 


Kedi su kabı nasıl olmalı?

Kedinizin maması için mükemmel kaseyi seçmeden önce neleri sevebileceklerini düşünün. Kedinizin kişiliğinin yanı sıra yeme ve içme tercihleri ​​de dikkate alınacaktır. Örneğin, bir şeyleri devirme eğilimi varsa, daha ağır bir imama kabı muhtemelen daha mantıklıdır. Öte yandan, bıyıklarının bir şeye dokunmasından hoşlanmazlarsa ( birçok kedinin yaptığı gibi) daha geniş bir kase onlar için daha rahat olacaktır. Bazen, sevdikleri birini bulmadan önce birkaç farklı kedi su kabını denemeniz gerekebilir, ancak neyse ki, çoğu ucuzdur. Dikkat edilecek noktalar:

  • Derinlik: Sığ yemeklerin derin kaselerden daha sık doldurulması gerekir, ancak kedinizin kendisinin bir tercihi olabilir.
  • Malzeme: Kedi kaseleri birçok farklı malzemeden yapılabilir. Hepsinin aşağıda daha ayrıntılı olarak okuyabileceğiniz artıları ve eksileri vardır.

Doğru malzeme seçimi

  • Plastik kedi kasesi: Plastik kaseler genellikle en ucuz seçenektir, ancak zamanla kedinizin takdir etmeyeceği kokuyu emebilirler. Ayrıca, bakterilerin büyümesi için yerler sağlayarak çatlayabilirler ve geniş bir tabana sahip olmadıkça devrilmeleri kolaydır.
  • Metal kaseler: Genellikle paslanmaz çelikten yapılmış metal kaselerin temizlenmesi kolaydır ve kokuyu emmezler. Daha da iyisi, sıcak havalarda suyun serin kalmasına yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, oldukça hafifler, bu yüzden sakar bir kedi tarafından kolayca (gürültülü!) devrilebilirler.
  • Seramik kedi kasesi (veya cam): Seramik kase, ayakta duran su kabının en popüler seçeneklerinden biridir. Devrilmesi zordur, temizlenmesi kolaydır ve çok az maliyetli olabilir.

Kedimin su ve mama kabını nereye koymalıyım?

Tıpkı yiyecekleri gibi, kedinizin su kabı nispeten sessiz bir yerde olmalıdır. Kedinizin su kabını temiz ve kokusuz bir yere ve çöp tepsisinden uzağa koyun! Kediler çok temiz hayvanlardır ve bizim gibi, şeyleri ayrı tutmayı tercih ederler. Kendi huzurunuz için, kedinizin su kabını fayans veya laminat parke gibi temizlemesi kolay bir yüzeye koymak da iyi bir fikirdir. Bu notta, kedinizin su kabını her zaman kolayca erişebilecekleri yerde bırakın. Kediniz zıplamayı ve tırmanmayı sevse bile masa üstü ve çalışma yüzeylerinden kaçının.

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları

Gönderiye Yorum Yap