Menü Kapat

Kediler İçin Tasma Seçimi Nasıl Olmalı? En İyi 5 Kedi Tasması Modeli

En İyi Kedi Tasması & Kedi Boyunluk Modelleri

En iyi kedi tasması

Kediler geleneksel olarak dolaşan hayvanlardır. Kapalı bir kedi olmadığı sürece, genellikle çevrelerini keşfetmek için uzun zaman geçirmeyi severler fakat evcil kedilerin sokak hayatına alışık olmamasından dolayı dışarı çıkmasına birçok kedi sahibi izin vermemektedir. Ancak bazen hiç beklenmedik bir anda ani bir keşif, açık bir kapı bulma veya talihsiz bir balkon düşüşü, daha önce görmedikleri bir dünyaya erişmelerini sağlayabilir. İşte bu noktada kedinizin kedi tasması kullandığından emin olmanız gerekecektir. 

  • zilli olmalı
  • rahat ve yumuşak olmalı
  • iletişim numarası içermeli
  • sıkışma veya takılma durumunda açılmalı
  • zarar verecek malzemelerden üretilmemiş olmalı

Kedi  tasmaları boyun ve göğüs tasması olarak iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. Kedi  boyun tasması ve göğüs tasmaları farklı renkler ve modellerle Türkiye’nin en büyük online pet shop mağazası petzzshop.com‘dan satın alabilirsiniz. Kedilerimize kullanacağımız deri boyun kedi  tasması,  lastik kedi boyun tasması,  desenli  kedi  boyun tasmaları ve paraşüt ipiyle yapılan tasmalar  olarak ayırt edebiliriz. Her bütçeye göre  en ucuz ve en uygun  fiyat avantajları ile petzzshop online mağazamızda sizleri bekliyor.

1. Trixie Çift Kilitli Fosforlu Zilli Kedi Tasması

Kedi Tasması Kedi Boyunluğu

Trixie’ye özel bu yeni tasarım kedi tasması üzerinde 2 adet klips bulunmaktadır. İki klips bulunmasının amacı herhangibir takılma vb durumda hemen ve kolayca tasmanın açılarak kedinizin olası bir kazadan kurtulmasıdır. Öte yandan kedinizin kaybolma riskine karşı üzerinde zil bulunan bu ürün, evcil hayvan sahipleri tarafından en sık tercih edilen ucuz kedi tasmasıdır. 


2. Trixie Kedi Göğüs Tasması Seti 26-37 cm

Kedi tasması kedi boyunluğu

Trixie Kedi Göğüs Tasması Seti (26-37 cm/10 mm 1,2 metre), kedinize çok kolay ve hızlı giydirebileceğiniz, özel kilitleme mekanizmasına sahip, tamamen ayarlanabilir kedi göğüs tasması ve gezdirme kayışından oluşmaktadır. Göğüs çağı 26-37cm arası kediler için uygun olan bu ürün, 120 cm uzunluğundaki gezdirmey kayışı sayesinde kedinizin kolayca çevreyi keşfetmesine izin vermektedir.  


3. Doggie Etiket Süslü Ayarlanabilir Kedi Dokuma Boyun Tasması

Kedi tasması kedi boyunluğu

Doggie Etiket Süslü Ayarlanabilir Kedi Dokuma Boyun Tasması,  1×30 cm ölçülere sahip rengarenk şık bir tasarıma sahiptir. Kedinizin rahatça dolaşmasına yardımcı olmak işçin hafif kumaştan üretilen bu ürün, olası bir takılma durumunda kolayca açılabilecek emniyet kilidi bulundurmaktadır. Aynı zamanda ürünün üzerinde yer alan halka kısıma kedi zili takarak sevimli dostunuzun nerede olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. 


4. Trixie Kedi Fosforlu Tasması Gri

Kedi tasması kedi boyunluğu

Trixie Fosforlu Kedi Tasması acil durumda ve aşırı zorlanmalarda kolayca açılan özel tasarım ‘Sanp & Easy’ klipse sahiptir. Üzerindeki zil sayesinde kedinizin nerede olduğunu kolayca anlayacağınız bu kaliteli kedi boyunluğu aynı zamanda karanlıkta parlayan fordorlu tasarımı sayesinde bir hayli hoş bir görünüme sahiptir.. Birçok kedi kullanmakta olduğu düşük kaliteli boyun tasmalarının bir yere takılması veya sıkışma sonrası onları nefessiz bırakması sonucu yaralanmakta veya ölmektedir. ‘Snap&Easy’ klipse sahip Trixie tasmalar sayesinde kedinize gönül rahatlığıyla boyun tasma takabilirsiniz.


5. Flexi New Comfort Şerit Otomatik Gezdirme Tasması

Kedi tasması kedi boyunluğu

Kedi gezdirmek isteyenlerin en sık tercih ettiği ürünler arasında yer alan Flexi New Comfort Şerit Otomatik Gezdirme Tasması, 3 metre ip uzunluğu sayesinde kedinizin çevreyi rahatça keşfetmesine olanak sağlamaktadır. Tüm bunların yanında 12 kg ağırlığa kadar olan köpekler içinde uygun kullanıma sahip bu ürün, ucunda yer alan kancası sayesinde her tasma modeline uygundur. 


Kedi tasması nasıl takılır?

İlk kez kedi tasması kullanacak olan kediler için bu ürünleri takmanız sizi korkutabilir ancak son endişelenmenize gerek yok. Kedi tasması nasıl takılır? sorusuna karşılık olarak ilk yapmanız gereken şey, tasmayı iyice açarak kedinizi yanınıza almanız oalcak. Kedinizi biraz okşadıktan sonra kızdırmadan ve onu sıkmadan kolayca tasmayı boynuna geçirebilirsiniz. Hemen ardından emniyet kilidini kapatarak tasma takma işlemini sonlandırabilirsiniz. Unutmayın, kedi tasmaları özellikle görme ve işitme engelli kedilerde, yavru kedilerde, yetişkin kedilerde ve yaşlı kedilerde kaybolmaya karşı en etkili çözümler arasında yer almaktadır. Kedinizin boyun tasmasına telefon numaranızı ve ismini yazmayı unutmayın.


Kedi gezdirme tasması

Kedi gezdirme tasmaları, doğası gereği dolaşmayı seven sevimli dostunuzun çevresini keşfetmesine ve sizinle birlikte güzel bir yürüyüşe eşlik etmesine olanak sağlamaktadır. Kedi gezdirme tasması kullanarak kedinizi dilediğiniz zaman dilediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz. 


Kedi pire tasması

Kedi pire tasması kullanarak kedinizde oluşabilecek pire ve kene sorunlarını kolayca önleyebilirsiniz. Ayarlanabilir özelliği bulunan kedi pire tasmaları 6 ile 8 ay koruma sağlar. Kedinizde bit veya pire tarzı bir parazit varsa en doğru çözüm kedi pire ilacı olacaktır. Kedi pire tasmaları sadece parazitlerin bulaşmasını önleyeceğini unutmayın.

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları ve Çeşitleri

Gönderiye Yorum Yap