Menü Kapat

Kedilerde Beyin Gelişimi: Kediler İçin En İyi 5 Zeka Oyuncağı

Kedilerde Zeka Gelişimi: En İyi 5 Kedi Zeka Oyuncağı

Kedi zeka oyuncağı

Kedilerin ne kadar zeki varlıklar olduğunu anlamak için bir kaç dakika izlemeniz yeterli olacaktır. Sevimli dostlarımız her zaman mamalarını ne zaman yemesi gerektiğini, kedi taşıma çantasına konulacağında bunun bir veteriner yolculuğu anlamına geldiğini rahatlıkla anlayabilmektedir. Ayrıca kediler hemen her hareketinizi tahmin edebilir ve ne düşündüğünüzü biliyor gibi davranabilirler. Tüm bunlar küçük dostlarımızın ne kadar zeki olduğunu göstermeye yetiyor.  Kedilerde beyin gelişimi kaliteli beslenme ve egzersizlerin yanı sıra zeka oyunlarıyla gelişebilmektedir. Kedinizin beyin gelişimine katkıda bulunacak en iyi 5 zeka oyuncağına hep birlikte göz atalım!

1. Trixie Kedi Uzaktan Kumandalı Oyuncak 15X21cm

Kedi zeka oyuncağı

Trixie Kedi Uzaktan Kumandalı Oyuncak 15X21cm, içerisindeki pilli elektrik motoru ile ucundaki tüylü oyuncağı kendi ekseni etrafında çeviren, kedinin avlanma içgüdüsünü tetikleyerek avlanırcasına enerji harcamasını ve eğlenmesini sağlayan uzaktan kumandalı kedi oyuncağıdır. Tüm bunların yanında kedinizin zeka gelişimine katkıda bulunan bu oyuncak, kedinizin fiziksel gelişimi içinde gerekli egzersizleri yapmasına olanak sağlamaktadır. 

Kedi Oyuncağı Satın AL


2. Trixie Hareket Sensörlü Pilli Kedi Oyuncağı

Kedi zeka oyuncağı

Trixie’nin özel tasarımı olan bu oyuncak üzerindeki tüyler oyuncağın ön tarafındaki hareket sensörünün kedinizin hareketlerini algılamasıyla devreye girmekte ve gelişigüzel tüyleri ileri geri oynatmaktadır. Kedinizin doğal avlanma içgüdülerini canlandıracak ve harekete geçirecek bu oyuncak sayesinde kediniz zevkle ve heyecanla oynarken sizde onu neşeyle seyredebilirsiniz. Yere koyabilirsiniz. Kauçuk tabanı sayesinde kaymaz. Vidalar yardımıyla duvarada monte edebilirsiniz. Ürün 2 adet AA (Kalem) pil ile çalışmaktadır.

Kedi Oyuncağı Satın AL


3. Trixie Kedi Oyuncağı, Deri Oyun Sopası 50cm

Kedi zeka oyuncağı

Trixie Kedi Oyuncağı Deri Oyun Sopası 50cm, ucundaki deri parçaları sayesinde kedinizin dikkatini çekerek avlanma ve eğlenme içgüdülerini tetikleyecek keyifli bir zeka oyuncağıdır. Kedi sahiplerinin sevimli dostlarıyla komik ve eğlenceli dakikalar yaşayacağı bu ürün sayesin hem kedinizin beyin gelişimi hemde fiziksel egzersizleri olumlu yönde etki görecektir. Ucuz fiyata kedi oyuncağı almak isteyenlerin en sık tercih ettiği ürünlerdendir.

Kedi Oyuncağı Satın AL


4. Trixie Kedi Oyuncağı, Peluş Fareli Daire 24X29cm

Kedi zeka oyuncağı

Trixie Kedi Oyuncağı, Peluş Fareli Daire 24X29cm, kedilerin bir hayli efor harcayacağı sizlerin ise eğlenerek izleyeceği mükemmel bir zeka oyuncağıdır.  Tepesindeki peluş fare ve içerisindeki zil sayesinde kedinizin avlanma içgüdüsünü harekete geçirerek oynamasını sağlayacaktır. Kedilerin saatlerce sıkılmadan oyun oynayıp vakit geçireceği bu ürün, 7 cm uzunluğunda spiral bir yayın üzerinde tüylü kuyruklu fare oyuncağına sahiptirç Aynı zamanda oyuncağın içerisinde dönen hareketli toplar sayesinde kedinizin dikkatlini toplamasına ve beyin jimlastiği yapmasına olanak sağlayacaktır.

Kedi Oyuncağı Satın AL


5. Trixie Kedi Oyuncağı, Otomatik Sesli Yumurta, 7cm

Kedi zeka oyuncağı

Trixie Kedi Oyuncağı, Otomatik Sesli Yumurta 7 cm, uç tarafında tüy bulunan kendi etrafında rastgele hareketlerle yuvarlanabilen ve dönebilen otomatik kedi oyuncağıdır. Kedi oyuncağının yumurta bölümü içerisine kedi ödülü veya maması konarak kedinin oyuncak ile çok daha fazla ilgilenmesi sağlanır. Kedi oyuncağının 2 oyun tipi vardır. Sesli veya sessiz. Kedinin avlanma içgüdüsünü tetikler. 15 dakika sonunda kendi otomatik olarak durur. 2 adet AA (kalem) pil ile çalışmaktadır.

Kedi Oyuncağı Satın AL


Kediler ne kadar zeki?

Kedilerin, insanlar da dahil olmak üzere diğer akıllı hayvanlara benzer bir beyin yapısına sahip olduğu bilinmektedir. Küçük kedinizin beyin yapısının sizinkine yaklaşık yüzde 90 benzer olduğunu söylesek inanır mısınız? Evet yanlış duymadınız bu doğru. Tek fark onun ki insanlardan daha küçük! Kedilerin serebral korteksinde yaklaşık 300 milyon nöron vardır. Serebral korteks, eylem planlamasına, hem kısa hem de uzun süreli hafızayı depolamaktan sorumludur, bu nedenle kediniz görmek yerine yaparak öğrenmeye eğilimlidir. Sadece bu değil, aynı zamanda kedilerin beyinlerinin görsel alanlarında insanlardan ve diğer memelilerden daha fazla sinir hücresi bulunmaktadır.


En akıllı kedi ırkları hangileri?

Çoğu insan en akıllı üç kedi ırkının Habeşliler , Siyam ve Bengal olduğunu iddia ediyor . Ancak bunun nedeni, kedi istihbaratının genellikle sosyallik ve sahiplerle etkileşime girme isteğinde bulunmasıdır. Habeşliler, Siyam ve Bengal’lerin hepsi, sahipleriyle etkileşime girdiklerinde ve oynadıklarında en mutlu olan inanılmaz derecede sosyal ırklardır. Hatta hile yapmaları bile öğretilebilir!


Kediler köpeklerden daha mı zeki?

Kedilerin veya köpeklerin daha akıllı olup olmadığı sorusu, kedi ve köpek sahipleri arasında hiç bitmeyen bir tartışmadır. Her iki tarafın tüylü arkadaşlarının en zeki olduğunu düşünmek için geçerli nedenleri var gibi görünüyor, ancak bilim bu konuda aslında ne diyor?

Araştırmalar, köpekler genellikle daha eğitilebilir olmaları nedeniyle daha akıllı olduklarını söylemektedir. Köpekler kedilerden daha uzun süre evcilleştirilmiştir ve insanları memnun etmek için daha sosyal ve istekli görünüyorlar. Bu sebeple narkotik, arama ve kurtarma, hırsızlık ve istihbarat gibi görevlerde son derece başarılılardır.  Kediler, insanları takip etme ve onlara katılma konusunda isteksizlikleri nedeniyle daha zeki olarak görülebilir, çünkü kendi zihinleri vardır ve sadece sahiplerini memnun etmek için anlamsız görevlere katılmayı reddederler. Bu sebeple kedilerde köpekler kadar zeki hayvanlardır. 

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Maması Markaları

Gönderiye Yorum Yap