Menü Kapat

Kelime-i Şehadet Anlamı, Okunuşu,ve Arapça Yazılışı

“Kelime-i Şehadet”, Müslümanlara zorunlu kılınmıştır. Bu sebeptendir ki, “Kelime-i Şehadet İslam’ın 5 şartından” bir tanesidir. Peki, Kelime-i Şehadet getirmek nasıl yapılır? “Kelime-i Şehadetin Anlamı” nedir?

Yukarıdaki soruların yanı sıra “Kelime-i Şehadet Arapça okunuşu ve yazılışını” da içeriğimizde bulabileceksiniz. İşte, “Kelime-i Şehadet Anlamı, Okunuşu ve Yazılışı ” ile ilgili içeriğin detayları…

kelime-i şehadet getirmek


Kelime-i Şehadet Anlamı ve Okunuşu

Kelime-i Şehadet getirmek “İslam’ın özlü bir ifadesi” olarak betimlenmektedir. İslam’da çok önemli yeri olan ve İslam’ın başlangıcı olan Kelime-i Şehadetin okunuşu ve anlamı ise şöyledir…

kelime-i şehadet nasıl okunur

Kelime-i Şehadet Okunuşu (Türkçe)

“Eşhedü En Lâ İlâhe İllallah Ve Eşhedü Enne Muhammeden Abdûhü Ve Resûlü”

Kelime-i Şehadet Anlamı;

“Ben şehadet ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür.”

Anlamında da gördüğünüz üzere Kelime-i şehadet getiren kişi Allah’tan başka ilah olmadığını ve son Peygamber Hz. Muhammed’in (SAV) Allah’ın elçisini olduğunu kabul etmektedir. Kelime-i Şehadet getirmek Müslüman olmak için ilk adımdır.

kelime-i şehadet anlamı


Kelime-i Şehadet Arapça Yazılışı ve Okunuşu

İçeriğimizin bu bölümünde ise “İslam’ın 5 şartından” bir tanesi olan “Kelime-i Şehadet Arapça” yazılışını ve okunuşunu siz değerli okurlarımızı huzuruna sunuyoruz…

Türkçe yazılışını yukarıdaki belirttik. Burada ise Arapça yazılışını göstereceğiz.

Kelime-i Şehadetin Arapça yazılışı;

اَشْهَدُ اَنْ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَاَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ


Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek Ne Anlama Gelir?

Birçok kişi “rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmektedir” ve bunun rüya tabirindeki yerini merak etmektedir. Peki, rüyada kelime-i şehadet getirmek ne anlama gelmektedir.

Rüyada kelime-i şehadet getirmek ya da kelime-i şehadet getirdiğini görmek; olumlu ve hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Genel olarak rüya sahibinin etrafındaki temiz kalpli, kötülük bilmeyen, yardım sever ve inançlı bir kimseye işaret etmektedir.

/ DİN

Gönderiye Yorum Yap