Menü Kapat

Kıl Problemi Olan Kediler İçin En İyi 5 Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

En İyi 5 Kıl ve Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Kedilerde kıl yumağı olarak da bilinen tüy yumağı problemi, içgüdüsel olarak kendini yalayan yani temizleyen kedilerin sindirim sisteminde oluşan toplanmış saç tutamlarıdır. Genellikle tımar sonrası mideye giden bu kıl toplulukları bazı kediler tarafından kusularak dışarı atılsa da birçok kedi bu işlemi gerçekleştirememektedir. Her geçen gün midede biriken kıl topları kedinizin sağlığına ciddi ölçüde zarar verirken ilerleyen süre zarfında vücut fonksiyonlarını ciddi ölçüde tahribata uğratabilir. 

Kediniz kıl yumağıyla ilgili sorun yaşıyorsa, veterineriniz kedinizin karaciğerinin ve böbreklerin gerektiği gibi performans gösterdiğinden emin olmak için kan testleri yapmak isteyebilir. Veteriner ayrıca bir ultrason önerebilir veya kedinize zarar verebilecek hiçbir tıkanıklık olmadığından emin olmak için röntgen çekebilir. Tüm bunların yanında kediniz için özel olarak üretilmiş en iyi kıl yumağı kedi maması tüketmesi  önerilmektedir. İşte kıl problemi olan kediler için en iyi 5 tüy yumağı kedi maması!


1. Lavital Hairball Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Lavital Hairball Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması, tüy yumağı problemi olan uzun tüylü kediler için özel olarka formüle edilmiştir. Kediler içgüdüsel olarak kendilerini yalama (tımar etme) eğilimindedir ancak tüy yoğunluğu sebebiyle birçok kıl midede birikmektedir. Bu tarz durumlar genellikle kusmayla dışarıya atılmaktadın ancak bazı kediler bunu gerçekleştirememektedir. LaVital Hairball Adult Lamb Formu, içeriğindeki özel bileşenleri sayesinde kedilerin yuttuğu tüy yumaklarının kolayca atılımına ve sindirimine yardımcı olur. 

Ucuza Satın AL


2. Pro Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Pro Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması, özellikle hazımsızlık problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilmiştir. Kedinizins eveceği tatlardan oluşan mükemmel bir beslenme içeriğine sahip olan bu ürün, yetişkin kedinizin sindirim sağlığını desteklemek için garantili canlı probiyotiklerle gelişmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Evcil hayvanınızın kaslarını oluşturmaya ve korumaya yardımcı olmak için yüksek kaliteli proteinler ve kedinizin cilt sağlığını korumak için A vitamini, linoleik asit ve omega 6 yağ asiti içermektedir. Sindirim problemi yaşayan yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu Purina Pro Plan tavuklu yetişkin kedi maması, küçük dostunuzun bağışıklık sistemini korumak için antioksidanlar içermektedir. Sindirim sistemi üzerinde düzenleyici etki yaratan Pro Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması, aynı zamanda tüy hassasiyeti olan kedilerin midesinde birikmiş kılların sindirim yoluyla dışarı atılımına yardımcı olmaktadır. 

Ucuza Satın AL


3. Hills Hairball İndoor Tavuklu Tüy Yumağı Önleyici Yaşlı Kedi Maması

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Hills Hairball İndoor Tavuklu Tüy Yumağı Önleyici Yaşlı Kedi Maması, olgun kediler için kıl yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olacak beslenme sağlar. Yağsız kas bakımı için kaliteli protein ile paketlenmiş, doğal içeriklerle yapılan bu kedi maması, kedinizin cildini ve kürkünü beslemek için omega-3 ve omega-6 yağ asitleri kullanır. Kedilerde güzel bir cilt oluşumu için E vitamini barındıran Hills kedi maması, küçük dostunuzun yağsız kaslara sahip olması için yüksek kaliteli proteinlere sahiptir. Hİç bir kedinin asla hayır diyemeyeceği eşsiz bir damak lezzetine sahip olan  Hills Hairball İndoor Tavuklu Tüy Yumağı Önleyici Yaşlı Kedi Maması, özellikle tüy problemi olan kediler için özel olarak üretilmiştir.

Ucuza Satın AL


4. Advance Hairball Tüy Yumağı Önleyen Hindili Yetişkin Kedi Maması

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Advance Hairball Tüy Yumağı Önleyen Hindili Yetişkin Kedi Maması, yüksek lif içeriği ve azaltılmış metabolize edilebilir enerji seviyeleri ile geliştirilmiştir. Tüy yumağı pronlemi olan kediler için özel olarak üretilen bu mama, kedinizin sindirimediği kılları kolayca atmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanında Advance Hairball Tüy Yumağı Önleyen Hindili Yetişkin Kedi Maması kedinize dolgunluk hissi verir ve obezite riskini önlemeye yardımcı olur. Yüksek protein ve orta derecede yağ içeriği kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur.

Ucuza Satın AL


5. Royal Canin Sensible 33 Hassas Yetişkin Kedi Maması

Tüy Yumağı Önleyici Kedi Maması

Royal Canin Sensible 33 Hassas Yetişkin Kedi Maması, sindirim hassasiyeti olan kedilerde gıda alımını teşvik etmek için üç farklı aramaya sahiptir. Sindirim problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilen bu kedi maması,  optimal sindirim güvenliğini desteklemek için özel bir besin kombinasyonu ve dengeli bir bağırsak florası için prebiyotikler içermektedir. Yetişkin kedilerin üriner sistem sağlığını korumaya yardımcı gıdalar içeren Royal Canin kedi maması, 1 yaş üzeri sindirim hassasiyeti olan kedilerin tam ve dengeli beslenmesine yardımcı olmaktadır. Royal Canin Sensible 33 Hassas Yetişkin Kedi Maması aynı zamanda tüy hassasiyetine sahip kedilerin sindirim yoluyla kılları atmasına yardımcı olur. 

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Kedi Taşıma Çantası Modelleri

Gönderiye Yorum Yap