Menü Kapat

Kıl Problemi Olan Köpekler İçin En İyi 5 Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

En İyi Tüy Yumağı Önleyici Köpek Mamaları

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

Kediler sürekli tımarla bilinirken, köpekler de kürklerini yalarlar. Köpekler birçok kez kürklerini yalarken farkında olmadan büyük miktarda dökülen kılları farkında olmadan yutabilir. Özellikle köpekler pire veya kene gibi zararlı böceklerin sebep olduğu kaşıntılardan dolayı kürklerini çiğneme ve yalama olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle kıl yumaklarına karşı daha savunmasızdırlar. Köpekler kürklerini yaladıktan sonra farkında olmadan yutulan kıllar sindirim sisteminden geçer. Yutulan çok fazla kıl olması durumunda, köpekler kıl yumaklarını kusarak dışarıya atmayı denemektedir.

Bazı köpekler kıl yumaklarını kusma yoluyla atamayarak korku ve endişeye neden olabilir. Kıl yumağı bağırsaklardan geçemeyecek kadar büyürse veya köpeğiniz kıl yumağını öksürerek dışarı atamıyorsa, sindirim sisteminde tıkanıklığa neden olabilir ve fermantasyona başlayabilir. Bu gibi durumlarda köpeğiniz cerrahi işleme alınabileceği gibi tüm bunların yanında köpeğiniz için özel olarak üretilmiş en iyi tüy yumağı önleyici köpek maması tüketmesi  önerilmektedir. İşte kıl problemi olan köpekler için en iyi 5 tüy yumağı önleyici köpek maması!

1. N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, kıl problemi olan köpekler için özel bir formüle sahiptir. Özellikle tüy yutan ve sindirmekte sorun yaşayan köpekler için hazmı kolay içeriklerden üretilen bu ürün, doğal omega yağ asitleri sağlıklı cildi ve kaplamayı teşvik ederken, nar ve yaban mersini serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olmak için antioksidan bakımından zengindir.Tüm bunların yanında düşük glisemik bir formüle sahip N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, kan şekeri almayacak bir yiyeceğe ihtiyaç duyan evcil hayvanlar için mükemmel bir seçenektir.

Ucuza Satın AL


2. Acana Classics Wild Coast Tahılsız Balık Sebzeli Köpek Maması

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

Acana Classics Wild Coast Tahılsız Balık Sebzeli Köpek Maması, Pasifik sularında yetişmiş taze balıklarla doludur. Ayrıca bu ürün, kan şekerini sabit tutmaya ve fiziksel kondisyonu optimize etmeye yardımcı olan çelik kesilmiş yulaftan düşük glisemik karbonhidratlar içerir. Sindirim problemi yaşayan köpeklerde oldukça iyi bir etki yaratan Acana Classics Wild Coast Tahılsız Sebzeli Köpek Maması, içeriğimdeki E Vitamini, Kolin klorür, Çinko şelat, B5 Vitamini ve Bakır sayesinde patili dostunuzun her daim zinde kalmasına yardımcı olur. 

Ucuza Satın AL


3. Hills İdeal Balance Tahılsız Tavuklu Orta Irk Yavru Köpek Maması

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

Hills İdeal Balance Tahılsız Tavuklu Orta Irk Yavru Köpek Maması, köpeğinizin günlük olarak ihtiyaç duyduğu tüm temel besinleri ve vitaminleri sağlamak için hazırlanmıştır. Özellikle tüy yumağına bağlı olarak sindirim problemi çeken köpeklerin sıklıkla kullandığı bu ürün, hazımsızlık problemlerinin önüne geçerek metabolizmanın sağlıklı ilerlemesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde köpeğinizin daha fazla enerji ile daha uzun süre oynamasını sağlayan Hills İdeal Balance Tahılsız Tavuklu Orta Irk Yavru Köpek Maması, Omega 3 ve 6 Yağ Asitleri  sayesinde patili dostunuzun cildini ve tüy yapısını  korur.

Ucuza Satın AL


4. Pro Plan Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

Pro Plan Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması, patili dostunuzun günlük beslenme ihtiyacını karşılayacak özel bir formüle sahiptir. Köpeğinizin yetişkin yaşamı boyunca sağlıklı bir vücut ağırlığıve dengeye sahip olmasını destekleyen bu ürün,  optimal protein ve yağ seviyeleri ile formüle edilmiştir. Sağlıklı cilt ve kürk yapısı için omega-6 yağ asidi, A vitamini ve linoleik asit içermektedir. Aynı zamanda içeriğinde buğday kepeği kaynaklı doğal prebiyotik lif, sindirim sağlığının geliştirilmesine yardımcı olur. Özellikle kıl hassasiyetine bağlı olarak tüy yutma eğiliminde olan köpekler için harika bir ürünüdür. 

Ucuza Satın AL


5. Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması

Tüy Yumağı Önleyici Köpek Maması

Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması, tüy hassasiyeti olan yetişkin ve olgun küçük cins köpekler için (1-10 kg aralığında 10 aylıktan büyük) üretilmiştir. Aynı zamanda kaşıntı ve seçici damak tadına sahip köpekler için özel bir formüle sahip olan bu ürün,  patili dostunuzun sağlıklı bir yaşama sahip olmasını desteklemektedir. . Royal Canin Mini Dermacomfort Yetişkin Köpek Maması, köpekler için olası alerjenler olarak tanınan protein kaynaklarını sınırlandırarak cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Kullanılan proteinler çok yüksek sindirilebilirlikleri için seçilmiştir. Sonuç olarak, Dermacomfort sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olur. Vitaminler, antioksidanlar, Omega 3 ve 6 ve patentli bir amino asit ve 4 B grubu vitamin kompleksi cildin bariyer rolünü desteklemeye yardımcı olur.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: En İyi Köpek Maması Markaları ve Çeşitleri

Gönderiye Yorum Yap