Menü Kapat

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir koltuk takımı alıyorsanız öncelikle mobilyanın sağlamlığı, rengi, ergonomisi ve fiyatı önemlidir. Mobilyanın sağlamlığını anlayabilmemiz için öncelikli olarak iskelet için kullanılan ağaç cinsinin ne olduğunu öğrenmemiz gerekmektedir.

Daha sağlam bir mobilya istiyorsak iskeletin yapıldığı ağaç cinsinin gürgen ya da kayın gibi ağaçlar olmasına özen göstermeliyiz. Bunun yanı sıra kullanılan süngerinde kaliteli olması önem taşımaktadır. Süngerlerde özellikle dikkat etmemiz gereken nokta hafif ve ince olmaması gerektiğidir.

Son olarak da mobilyanın cilasına bakmamız gerekmektedir. Mobilyanın daha uzun ömürlü olabilmesi için ve kullanım açısından kolay olabilmesi bakımında daha mat ve cilalı ürünler olmasına dikkat edilmeli.

koltuk-alirken-dikkat edilecekler.jpg

Mobilyanın genel olarak kalitesini inceledikten sonra kumaşın kalitesine de dikkat edilmeli. Kumaşların temizlenmesi kolay, terletmeyen, desenleri, çizgileri ve dikişleri uyumlu olmasına özen gösterilmeli. Genel olarak sık dokumalı kumaşlar dayanıklı ve temizlenmesi kolay kumaşlardır.

Suni derilerinde temizlenmesi kolay olsa da mevsimsel olarak yıpranma olasılığı çok yüksek olan bir kumaş türüdür. Keteni sentetik viskon ve koton kumaşlar oturma odalarımız için kalite ve uygunluk bakımından en uygun kumaşlardır. 

Son olarak mobilyalarda bakmanız gereken şey ergonomisi ve fiyatlarıdır. Bunların yanında ergonomik olup olmadığına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gönderiye Yorum Yap