Menü Kapat

Melania Trump Kimdir?

Melania Trump (Melanija Knavs), 26 Nisan 1970’de Slovenya’daki Novo Mesto’da (sonrasında Yugoslavya’nın bir parçası) doğdu. Babası bir araba satıcısıydı ve annesi çocuk kıyafeti tasarımcısıydı. Küçük kızkardeşiyle mütevazi bir evde büyüdü ve sonrasında babasının önceki bir ilişkisinden sahip olduğu bir adam kardeşi olduğunu öğrendi.Trump, 16 yaşlarında modelliğe başladı ve iki yıl sonra Milan’da bir ajansla anlaşma imzaladı. Ljubljana Üniversitesi’ne kayıt yaptı ancak modellik kariyerine devam etmek için bir yıl aradan ayrıldı.Modelliğin ilk günlerinde Trump, 1996’da New York’a taşınmadan önce Milano’da ve Paris’te çalıştı. Orada Patrick Demarchelier ve Helmut Newton gibi tanınmış fotoğrafçılarla birlikte çalışarak istikrarlı bir çalışma kazandı ve Harper’s Bazaar (Bulgaristan), Vanity Fair (İtalya), GQ ve Sports Illustrated Mayo Issue .Melania Trump, 26 Nisan 2016’da New York’ta Lincoln Center’da Jazz’ın Frederick P. Rose Hall’daki 2016 Time 100 Gala’sına katıldı.

Donald Trump ile evlilik

Melania, gelecekteki kocası Donald Trump ile 1998’de New York moda partisinde bir araya geldi. İlk tanışma tarihini reddetmesine rağmen, çift sonunda bir ilişki kurmaya başlamış ve 2004 senesinde beraberliğe başladılar. Ertesi yıl Florida, Palm Beach’te evlendiler, Shaquille O’Neal , Barbara Walters , Kelly Ripa , Matt Lauer , Katie Couric , eski Başkan Bill Clinton ve sonrasında New York Senatörü Hillary Clinton dahil olmak üzere düğün törenleri meşhur katılımcılarla gerçekleştirildi .2006 senesinde Trump, Barron William Trump’i doğurdu. Oğulları kocası Donald’ın beşinci çocuğu. Aynı yıl ABD vatandaşı oldu.

Başkanlık Kampanyası Yolu

Donald Trump, Beyaz Saray için 2016’da başkanlık teklifi verme niyetleri olduğunu duyurduğunda, Melania, geçmiş modellik çalışmalarıyla birlikte ulusal spotlara gündeme gelmeye başladı ve bazıları da açık olarak görülüyordu. Çevrimiçi olarak dolaşmaya başlayan ilk tartışmalı fotoğraflardan biri, 2000 İngiliz GQ yayınıydı.

Tartışmalar burada durmadı: Temmuz 2016’da Melania Trump, bazı pasajların Michelle Obama’nın 2008 Demokratik Ulusal Konvansı konusundaki konuşmasıyla aynı olduğu tespit edilen Cumhuriyetçi Ulusal Kongre’de bir konuşma yaptı. Başlangıçta konuşmayı yazdığını iddia eden Trump, intihal için medyada ve halk tarafından sövüldü.

Kısa süre sonra, Trump çalışanları yazar Meredith McIver, gaffe için yanlışlıkla Obama’nın konuşmasının bir kısmını Trump’un konuşma noktalarına dahil ettiğini iddia etti. McIver, gerçekleşen şeyleri açıklayan aşağıdaki ifadeyi yayınladı:

“Kısa bir süre önce katıldığı ilk kadın görüşmesinde Melania ile beraber çalışırken, kendisine ilham veren birçok şahıs ile Amerikan halkıyla paylaşmak istediği mesajları görüştük ve hep sevdiği birisi Michelle Obama’ydı. Telefonda bana bazı pasajları okudu. Kadın Obama’nın konuşması örnek olarak, bunları yazdım ve sonrasında taslakta bazı sonuçların son konuşması haline gelen cümleleri ekledim. “Çok geçmeden, daha çok tartışma devam etti. 30 Temmuz 2016’da New York Post , 25 yaşındaki Melania Kozunun çıplak fotoğrafları yayınladı.

Çıplak fotoğrafları tartışan Donald, The Post’a şunları söyledi : “Melania, en başarılı modellerden biriydi ve kapaklar ve büyük dergiler dahil birçok fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Bu, Melania’yı tanımadan önce bir Avrupa dergisi için çekilmiş bir resimdi. Avrupa’da bu gibi resimler çok şık ve yaygın. “Kasım ayında Melania Trump, ilk hanımefendi olsaydı, siber zorbalıkla savaşın onun için bir önceliğe sahip olmasının özetlendiği kampanya iziyle ilgili ender bir konuşma yaptı. “Gençliğimize Amerikan değerlerini öğretmeliyiz: Kibarlık, dürüstlük, saygı, merhamet, yardımseverlik, anlayış ve işbirliği” dedi Trump. Haber satış mağazaları, kocasının rakiplerini hakaret etmek için Twitter sosyal medya platformunu kullanmasıyla tanınan ironiyi işaret etti.8 Kasım 2016’da Donald Trump seçmen kolejlerinin oy çoğunluğunu kazandı ve Hillary Clinton’un çarpıcı yenilgisiyle Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. başkanlığına seçildi. Kocasının zafer ile Melania Trump ilk yabancı asıllı ABD first lady oldu.

Donald Trump iktidara geçiş için hazırlandığında gazetecilere verdiği demeçte Melatonia ve oğulları Barron’un Beyaz Saray’a taşınırken New York’ta kalacaklarını ve Barron’un Manhattan’ın Batı Yakası’ndaki özel okulunda yılını bitirmesine izin verdiğini söyledi. Haziran 2017’de, Melania ve Barron sonunda Beyaz Saray’da Başkan’a katıldı.

Bayanlara yönelik şiddetle mücadele tutkusu ile daha iyi sonuçlar elde etmeyi umdu. Ekim ayında, Eğitim Sekreteri Betsy DeVos ile Michigan’daki Orchard Lake Orta Okulu’na #NoOneEatsAlone girişiminin bir parçası olarak sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. “Ben daima saygıyla, iyilik ve şefkatle davranmanız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Beyaz Saray’da yaşamak isteyip istemediğine bakılınca ilk hanım evinde ilk ikametgah olarak tatil sezonunu tamamladı. Noel süslemelerini 27 Kasım 2017’de açıkça gösterdi ve “süslemeler” ile süslenmiş Balsam köknar ağaçlarını sergiledi ve her eyaletin ve bölgenin mührü ile bezenmiş cam süslemelerle süslendi. Ekranda, 29 eyalette 150 gönüllü yardımı ile bir araya geldiği bildirildi.

Melania, “Başkan, Barron ve ben Beyaz Saray’daki ilk Noel için çok heyecanlıyız,” dedi. “Ülke çapında birçok ailede olduğu gibi, tatil gelenekleri bizim için çok önemlidir. Umarım bu yıl Halkın Evini ziyaret ederken ziyaretçiler tatil için evde kalma hissi kazanır. ”

Ocak 2018’de Melania Trump, daha önce Ulusal Güvenlik Konseyi’nde icra asistanı ve Kongre üyesi CIA Direktörü Mike Pompeo’ya danışmanlık yapan politika direktörü olarak vazife yapan 27 yaşındaki Reagan Thompson’u kiraladı . Bir sözcü, yeni kiranın gelecek aylarda resmi platformunu hazırlamasına ve yayılmasına yardımcı olacağını söyledi.

Melania Trump, 2010 senesinde bir mücevher hattının yanı sıra bir cilt bakımı hattı açtı. Bir Aflac ticaretinde, Görünüm’de eş zamanlı olarak yer aldı ve kocasının NBC gerçeklik şovu Celebrity Apprentice’de göründü .

Trump’ın Slovence, İngilizce, Fransızca, Sırpça ve Almanca dillerinde akıcı olduğu söyleniyor.

Kaynakça:
http://www.haber7.com/dunya/haber/2248677-melania-trump-kimdir-kac-yasindadir-biyografisi
https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/donald-trumpin-esi-abdnin-yeni-first-ladysi-melania-trump-kimdir,Y4Z4hzcL2kqx9jbOfNqeog

Gönderiye Yorum Yap