Menü Kapat

Okullarda Serbest Kıyafet Uygulaması Olacak mı 2016 2017

Okullarda serbest kıyafet uygulaması olacak mı son durum, okullarda kıyafet serbest mi yeni

Geçen haftalarda okullardaki kılık kıyafet uygulamasının kararını velilere bırakan Milli Eğitim Bakanlığı hem bu konuda akıllarda olan soru işaretlerini giderdi hem de serbest kıyafet uygulaması sebebiyle sinek avlayan tekstil atölyelerinin yüzünü güldürdü.

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki kılık kıyafet uygulamasına son noktayı koydu. Kısa süre önce kararı velilerin oyuna sunacağını açıklayan bakanlık bu konudaki belirsizliği de gidermiş oldu. Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik gereğince velilerin yüzde ellisinin oyunu alan kıyafetin uygulamaya koyulması kararlaştırıldı. okullarda yapılan oylamalarda velilerin çoğu serbest kıyafeti değil okul formasını tercih etti. Bu durum en fazla tekstil atölyesi sahiplerini ve çalışanlarını sevindirdi.

Okullarda serbest kıyafet uygulaması ile birlikte ürünleri ellerinde kalan ve batma noktasına gelen tekstil atölyeleri alınan bu kararla birlikte yeniden üretime geçti. Alınan yeni karar ile atölyelerinin kapısını yeniden açan işletme sahipleri yoğun ihtiyacı karşılamak için yirmi dört saat mesai yaptıklarını söylüyor.

Gönderiye Yorum Yap