Menü Kapat

PFDK’ya Sevk Edilen Fatih Terim’e 9 Maç Ceza Gelebilir

Başakşehir Antrenörü Orhan Ak’a Saldırı İddiası

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Başakşehir maçında sergilediği davranışlardan dolayı Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Kuruldan çıkacak kararda Fatih Terim’e 9 maç ceza geleceği belirtiliyor.

Türk Telekom Stadı’nda yaşanan olaylarda, Başakşehir Antrenörü Orhan Ak’a saldırdığı belirtilen Fatih Terim, bununla ilgili olarak PFDK’ya sevk edildi.

Fatih Terim

45 ila 90 Gün Hak Mahrumiyeti Cezası

Orta hakem Cüneyt Çakır ve 4. hakem Halil Umut Meler’in raporlarında Terim’in Ak’a vurduğunun görüldüğü, bundan dolayı tribüne gönderildiği belirtildi. Futbol Disiplin Talimatı’nın 44. maddesinde, “Saldırının, futbolculara, yöneticilere, görevlilere veya diğer kişilere yönelik olması halinde; görevlilere ve diğer kişilere, 5 ila 10 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya 45 ila 90 gün hak mahrumiyeti cezası verilir” deniyor. Bu da Fatih Terim’in minimum 5 karşılaşmada ceza alması anlamına geliyor.

Kurala Uyulmadı

Ajansspor’da yer alan habere göre; Fatih Terim’in tribüne gönderilmesiyle başlayan idari tedbir, teknik adamlar, müsabakanın tamamlanmasını takip eden 15 dakika içerisinde soyunma odalarında, koridorlarında, saha içinde ve yedek kulübesinde bulunmalarını, futbolcularına talimat vermelerini ve yedek kulübesiyle doğrudan veya dolaylı bir şekilde iletişim kurmalarını yasaklıyor. Sadece bu olay sebebiyle bile Fatih Terim’e 4 maç ceza alması belirtiliyor.

Gönderiye Yorum Yap