Menü Kapat

Reynmen Ünlülere Dava mı Açıyor? İşte Tüm Yaşananlar!

Reynmen’den O Ünlülere Dava!

Son zamanlarda sosyal medyanın en çok konuşulan ismi olan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’ın, şarkısını eleştiren ünlülere dava açacağı iddia edildi. Reynmen’in platformlar üzerinde rekor kıran “Ela” isimli şarkısını eleştiren Işın Karaca, Demet Akalın ve Aleyna Tilki’ye 1 TL’lik tazminat davası açacağı belirtildi.

1. Geçtiğimiz günlerde “Ela” isimli şarkısını piyasaya süren Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş izlenme rekorları kırmıştı. Youtube üzerinden çok kısa bir sürede milyonlarca izlenme alan Reynmen, Türkiye’de bir ilki başarmıştı.

Reynmen Ela Şarkısı Ünlü Eleştirileri


2. Şarkıya ilk tepki ünlü sanatçı Işın Karaca’dan gelmişti. Karaca şarkının Youtube üzerinden izlenme ve beğeni oranlarının görüntüsünü paylaşarak Vallahi de billahi de tebrik ediyorum! Düşünsenize, dinlenmeden beğeniliyorsun, piyasa o kadar elinde!! @youtube Allowing manipulation is being part of a crime!” (“@youtube Manipülasyona izin vermek suçun bir parçası olmaktır.”) ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Reymen, Karaca’nın paylaşımına cevap olarak “Cahil olmak ne güzel ya her şeyi biliyorsun. Hayır üzülüyorum inanmış bu söylediğine baya İngilizce’sini yazıp bir de öyle inandırmış, yazık günah ya Allah’ım esirgesin.” Sözlerini kullandı.

Reynmen Ela Şarkısı Ünlü Eleştirileri


3. İlerleyen günlerde şarkı dünya listelerine girince Aleyna Tilki ortaya çıktı ve dünya listesine ilk kez kendisinin girdiğini ifade etti. Aynı zamanda video paylaşan Tilki, “Çomar şov! Derine inme çıkamazsın” ifadelerini kullandı.

Reynmen Ela Şarkısı Ünlü Eleştirileri


4. Reynmen’i eleştiren son kişi de Demet Akalın oldu. Akalın konuyla ilgili “Reynmen’in şarkısı 8 dakikada 500 bin izlenmiş. Siz gerçekten artık işin suyunu çıkardınız. Klip rekortmeni Adele, Ariana bile bu kadar izlenme alamıyorken siz tam olarak kimsiniz acaba? Yutmuyoruz artık…” açıklaması yapan sosyal medya kullanıcısının yorumunu beğendi.

Reynmen Ela Şarkısı Ünlü Eleştirileri


5. Öte yandan Reynmen isimli Yusuf Aktaş, sosyal medya hesabından gelen soruları yanıtlarken bir takipçisinin “Şarkıların baya milyon izlendi ve ünlülerin iyi ve kötü tepkilerine ne demek istiyorsun?” sorusuna “Hepsine çok teşekkür ederim. Yorumları benim için çok değerli iyi veya kötü. Ama bazı or…” diyerek sözlerini yarıda bitirmişti. Genç fenomenin bu sözleri Işın Karaca’ya söylediği iddia edilmişti.

6. Bugün ise ortaya flaş bir iddia atıldı. Reynmen eleştirilere daha fazla dayanamadı ve hakaret içerikli sözler için mahkemeye vuracağı iddia edildi. Söz konusu şarkıyı hakaret ve küfür gibi sözlerle eleştiren ünlüler için 1 TL’lik tazminat davası açmak istediği öğrenilen Reynmen’den konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı.

Reynmen

Gönderiye Yorum Yap