Menü Kapat

Şampiyonlar Ligi’nin En Unutulmaz 5 Final Maçı

Futbol severlerin en sevdiği müsabakalardan biri olan Şampiyonlar ligi finali her yıl büyük çekişmeye sahne oluyor. En iyi iki dünya takımının karşılaşması ile başlayan müsabakada en iyi takım olmak için büyük mücadele sergileniyor. Hala akıllarda olan Şampiyonlar Ligi’nin En Unutulmaz 5 Final Maçı müsabakası bulunuyor.


1. Liverpool – Milan Şampiyonlar Ligi Finali

unutulmaz şampiyonlar ligi finali

İstanbul da oynanan Şampiyonlar ligi final maçı unutulmaz anları ile hala hafızalarda yerini alıyor. Nefeslerin tutulduğu maçta Liverpool 3-0 geriden gelerek maçın kazananı olmayı başardı. Maç sırasında 3-0 geriye düşen Liverpool ilerleyen dakikalarda Milan ile 3-3 eşitliği sağlamayı başardı. Maçın kazananı penaltı atışları belirlerken kupayı kaldıran taraf Liverpool olarak adını Şampiyon olarak yazdırmayı başardı.


2. Manchester United – Bayern Münih Şampiyonlar Ligi Finali

unutulmaz şampiyonlar ligi finali

Şampiyonlar ligi unutulmaz final maçları arasında yer alan müsabakada efsane geri dönüş olarak da tarihe geçmiş durumda. Final karşılaşmasında Bayern Münih maçın 90. dakikasında 1 – 0 geriden gelerek Manchester United’a 2 dakikada 2 gol atarak maçı 2- 1 kazanmayı başarmıştır.


3. Real Madrid – Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi Finali

unutulmaz şampiyonlar ligi finali real madrid atletico madrid

Aynı şehrim iki ezeli rakibin karşı karşıya geldiği final müsabakası unutulmazlar arasında yerini alıyor. Unutulmaz final maçında kupayı müzesine götüren taraf Real Madrid oldu. 10. şampiyonlar ligi kupasını müzesine götürmeyi başaran Real Madrid, Atletico Madrid’i 4-1 mağlup etmeyi başarmıştır.


4. Bayern Münih – Valencia Şampiyonlar Ligi Finali

unutulmaz şampiyonlar ligi finali

Karşılaşmanın kazanının penaltılarla belirlendiği müsabakada kazanan taraf Bayern Münih oldu. Maçın normal süresi 1- 1 biterken, maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda da gol gelmeyince maç penaltılara kaldı. Penaltılarda ise 5-4 lük üstünlük sağlamayı başaran Bayern kupayı müzesine götürmeyi başaran taraf oldu.


5. Real Madrid – Bayer Leverkusen Şampiyonlar Ligi Finali

unutulmaz şampiyonlar ligi finali

52 bin kişinin izlediği, Zidane’nın muhteşem golü ile akıllara kazınan final karşılaşmasında Real Madrid ve Bayer Leverkusen karşı karşıya geldi. Real Madrid’in muhteşem futbolcusu Zidane kupanın kazanılmasında büyük rol oynayarak, Real Madrid’in kupayı 9. defa müzesine götürmesini sağlamış oldu.


Önerilen İçerik: En Güçlü Futbol Ülkeleri

Gönderiye Yorum Yap