Menü Kapat

Sosyal Medya Fenomenine Büyük Şok! “Ben Şimdi Ne Yapacağım” Dedi, Hüngür Hüngür Ağladı!

Pucca 7 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Pucca ismiyle ve yazdığı kitaplarla tanınan fenomen Selen Pınar Işık’ın yargılandığı dava sona erdi. Mahkeme Işık’ı 7 yıl hapis cezası almasına karar verdi. Karar sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Pucca “7 sene ceza aldığımı öğrendim. 7 sene ya. Ben ne yapacağım şimdi” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada “Pucca” adıyla tanınan Selen Pınar Işık 7 yıl hapis cezası aldığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında “Uyuşturucuya özendirmek” gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Hakkında dava açılan Selen Pınar Işık tutuksuz yargılanmaya devam etti.

Pucca

Pucca lakaplı fenomenin attığı iki adet Tweet yüzünden yargılandığı ortaya çıktı. Birinde “Yüzlerce fakir uyuşturucudan evine ekmek götürüyor” demiş diğerinde ise “Uyuşturucu kullanma hakkınız olsaydı hangisini seçerdiniz?” şeklinde soru sormuştu. Mahkeme bu iki tweet’i uyuşturucuya özendirmek olarak alsa da Pucca “Yüzlerce fakir uyuşturucudan evine ekmek götürüyor derken Escobar dizisindeki Medelin şehrinden bahsettim. Soru tweet’im ise anlamsız ve moda olduğu içindi” savunmasını yaptı.

Devam eden dava bugün sonlandı. Mahkeme “Uyuşturucu madde kullanılmasını alenen özendirme” suçunun işlendiğini belirledi ve Pucca lakaplı Selen Pınar Işık’a 7 yıl yıl hapis cezası verdi.

Pucca: Ben Şimdi Ne Yapacağım!

Pucca konuyla ilgili Instagram hesabından ağlayarak yaptığı açıklamada “Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar ile ilgili attığım Tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya bir tweet yüzünden. Ben şimdi ne yapacağım. Ben size ne yaptım” ifadelerini kullandı.

Gönderiye Yorum Yap