Menü Kapat

Tasarım Kırlentler

Kırlent genellikle salonlarda kanepe ve koltukların üzerinde hem dekor hem de rahatlığımız için kullandığımız ev aksesuarıdır. Kırlentleri sadece salonlarımızda değil yatak odalarında yataklarımızın üzerinde dekor amaçlı kullanmaya başladık. Renk renk çeşit çeşit kırlentler her zevke uygun modellerle mağazalarda bulunuyor.

kırlent

Farklı modellerde çıkmaya başlayan kırlent tasarımları bazı kadınların atağa çekmesine sebep oldu. Kadınlar evlerinde kendi malzeme ve el emeğiyle tasarımlarını yapmaya başladı.

Son yıllarda evlerde başlayan üretimler el emeğinin önemini ve değerini bir kez daha gösterdi. Farklı model ve desenlerde kırlent modelleri yapılmaya başladı. Kurdeleli, çiçekli, örgü kırlentler, dantel kırlentler ve hayvan figürlü kırlentler görmeye başladık. Kadınlar bu emeklerini kazanca çevirmeye başladı. Bazıları markalaşmaya kadar gitti.

kırlent

Kırlent modası keyifli bir hal almaya başladı. Pop art kırlentler desenleriyle hayran bırakıyor. Kadınlar önceden yapmış olduğu dantelleri, örmüş olduğu örgüleri çıkarıp kırlent olarak uygulamaya başladı. Rengarek örgü kırlentler kanepe, berjer koltuk ve köşe takımlarında muhteşem bir hava oluşturdu.

kırlent

Dantel kırlentler salonlara ve yatakların üzerinde şık bir dekor yaratırken hayvan figürlü kırlentler ise çocuk odalarında çocuklara sevimli bir arkadaş oldu.

kırlent

Kırlent tasarımları herkesin evine neşe ve renk kattı. Ev dekorasyonunda önemini artırdı. Öyle gözüküyor ki kırlent tasarımları daha çılgın bir hal alacak ve kimse kırlentlerinden vazgeçmeyecek.

kırlent

/ Şeyma TOKUR

Gönderiye Yorum Yap