Menü Kapat

TFF’nin Yeni Başkanı Nihat Özdemir Oldu!

TFF’nin Yeni Başkanı Nihat Özdemir!

Ankara’da Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Türkiye Futbol Federayonu’nun yeni başkanı Nihat Özdemir oldu. 

Genel kurula tek aday olarak giren Nihat Özdemir 179 oy alarak TFF başkanı seçildi, 4 oy ise geçersiz sayıldı. TFF Genel Kurulu’nda başkanlık seçiminde toplam 7 sandıkta oy kullandı. 

İşte Özdemir’in Listesi: Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Hamit Altıntop, Selim Soydan, Ali Düşmez, Erhan Kamışlı, Mustafa Hacıkerimoğlu, Alkın Kalkavan, Erdal Bahçıvan, Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Nuri Akın, Yılmaz Büyükaydın, İsmail Erdem.

Oylama Öncesi Konuşulanlar!

Türkiye Futbol Federasyonunun olağan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren Nihat Özdemir, “Türk futbolunu hak ettiği seviyeye yükseltmek, spordan keyif alan ve mutluluk duyan insanları arttırmak temel hedefim olacaktır.” dedi.

İlk spor yöneticiliğine Ankaragücü’nde başlayan Özdemir, “Yıldırım Bey ile başladığımız projeleri devam ettirmek, yenilerini eklemek, Türk futbolunu daha da ileriye taşımak için federasyon başkanlığına aday olarak sizlerin huzurundayım.” ifadelerini kullandı.

Futbol ailesi olarak, federasyon dışındaki tüm liglerdeki kulüpler birlikleri ile ortak paydaşları bulunduğuna da değinen Nihat Özdemir, şöyle konuştu:

“Bu paydaşlarla çok iyi diyaloglar sürdürerek görevimize devam etmek istiyoruz. Mutlak suretle kurumsal çalışma düzeni bir numaralı önceliğimiz olacaktır. Tüm kurullarımızın tamamen bağımsız çalışmasına büyük önem vereceğiz. MHK, Disiplin ve Tahkim kurulları Beylerbeyi tesislerimizde hizmet vermeye devam edecektir. Kulüp lisans kurulunda da gerekli reformlar için tüzük değişiklikliklerini hazırladık. Burada sizlerin onayına sunarak gerekli tasdiki almış bulunmaktayız. Kurullarımızdaki arkadaşlarımızı seçerken en önem vereceğimiz konu liyakat konusudur. Layık arkadaşlarımızı bu görevlere getireceğiz. Sponsorluk gelirlerimizin arttırılması için yeni komiteler kurarak etkin bir çalışma ortamı oluşturacağız. UEFA’daki gibi yeni bir organizasyon şemasıyla yola devam etmek istiyoruz. Komitelerimizi oluşturacağız, hiçbir şekilde günlük işlere karışmayacak profesyonel arkadaşlarımız olacak. MHK ve kulüp lisans kurulunda da reformları yapmamızın da şart olduğunu biliyorum. Beş büyük futbol ülkesinin çalışmalarını yakından araştırmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili de bir komiteyi kurmayı planlıyoruz. Bu komiteye yönetim kurulumuzdan, MHK’den, profesyonel arkadaşlarımızdan, kulüp lisans temsilcilerimizden hatta basınımızdan da değerli arkadaşları almayı planlamaktayız. Bu komitenin raporuna göre de MHK’nin 3 yıllık master planını yapıp, bunu kamuoyuna sunmayı hedeflemekteyiz.”

Gönderiye Yorum Yap