Menü Kapat

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’ndan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür Açıklaması

“Kesin Verilmiş Bir Karar Yok”

Süper Lig’de kendi evinde Beşiktaş’ı 2-1 yenen Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu, maç sonunda genç yıldızları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

yusuf yazıcı ve abdulkadir ömür

Ağaoğlu, “Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Ağaoğlu, “Abdülkadir Ömür ve Yusuf’la ilgili olarak yönetimimizce kesinlikle verilmiş bir karar yok. Gelen giden, izleyenin haddi hesabı yok. Doğal olarak taraftar mevcut sezonun bir tık ilerisini isteyecektir. Biz de bunun bilinciyle hareket edeceğiz” dedi.

“Yarından İtibaren UEFA Mücadelesi Başlayacak”

UEFA Finansal Kontrol Organı’nın finansal fair play anlaşmasına uyulmadığı gerekçesiyle yargı dairesine sevkine ilişkin de açıklamada bulunan Başkan Ağaoğlu şunları söyledi:

ahmet ağaoğlu

“Yarından sonra malum bizim mücadelemiz başlıyor. UEFA sıkıntımız var önümüzde. Disiplin kurulana sevk edildik ama doğrudan ceza istemiyle değil. Orada 3 önemli madde var… Bir 2019 gelir-gider tablosundan maksimum 5 milyon Euro zarar veya 6 gerçekleştiği takdirde bu güne kadar uygulamış olduğumuz programını devam ettirdiğimiz takdirde ki devam ettiriyoruz, 5 milyon Euro’nun altındayız, hatta 10 milyon Euro ile kapayacaktık biz 2019’u, ama bu kurdaki son dalgalanmalardan bir sıkıntı yaşadık. Top artık Bankalar Birliği’nde. Bizde bunun savaşını vereceğiz. İlk 2 madde bizim açımızdan sorunsuz. Bankalar Birliği de yeniden yapılanmayı imzaladığımız ve yürürlüğe konulduğu takdirde, birde futbolcularımızın 6 aya varan birikmiş alacakları var. Bu arkadaşlar sadece 5 aylık para alarak bu futbolu sergiliyorlar.”

Gönderiye Yorum Yap