Menü Kapat

Trend Ekose

Bu sezon ünlü tasarımcıların defilelerin de ekosenin hakim olduğunu görüyoruz. Ekose, çizgilerden oluşan kare desenli kumaşa denilmektedir. 1980’li yılların başında punk döneminin kumaşı olarak ortaya çıkmış ve uzun zaman kullanılmıştır. 90’lı yıllarda ise yenilerek, tekrar moda olmuştur. Geçmişten günümüze popülerliğini yitirmeden gelen bu kumaş, yeni sezonlarda farklı tasarımlarla görülüyor. Ekose kumaş, etek, elbise, pantolon, gömlek, ceket ve paltoda dahi kullanılıyor.

 

trend-ekose-.jpg

 

2015 – 2016 sonbahar kış modasında ekosenin muhteşem dönüşünü görüyoruz. Bu sezon palto ve kabanlar ekose kumaşlar ile değişiyor. Ekose kumaşların en sevilen rengi tabi ki kırmızıdır. Kırmızı ekose etekler, ceketler sıkça kullanılan modellerdir. Bu sezon trend olan kalem etekler ekose kumaşlarla renkleniyor. Etek üzerine aynı renk ceket kombinleri ise şık bir hava yaratıyor.

 

trend-ekose--002.jpg

 

Sezonun trendlerinden dar paça pantolonlar ise, ekose kumaşla daha şık bir hal alıyor. Uzun ekose desenli elbiseler, kısa botlarla cool bir tarzı oluşturuyor. Bu kumaşı kombin yapmak aslında çok kolay oluyor. Dilerseniz sade bir parça ile dilerseniz aynı kumaştan bir parça ile kombin yapabilirsiniz. Ekose şıklığı bu sezon herkesi etkisi altına alıyor. 

 

trend-ekose--001.jpg

 

Şeyma TOKUR /

Gönderiye Yorum Yap