Menü Kapat

Trend Etnik Takılar

2015 – 2016 sonbahar kış sezonun da takılar dikkat çekiyor. Bu sezon çeşitli takılar farklı modelleri ile görülüyor. Sezonun trend olacak modellerinden biri etnik takılar. Etnik takılar, farklı medeniyetlere ait modellerden oluşmaktadır.

trend-etnik-takilar-008.jpg

Genellikle kolye, küpe, bilezik, bileklik, halhal ve yüzükten oluşmaktadır. Geçmişten izler taşıyan bu takılar, günümüzün kıyafetleri ile kombin yapılarak bir stil oluşturuluyor. Bu takıların üzerinde ki detaylar, motifler, semboller, bazı anlamlara ve hikayelere sahip olur.

 

trend-etnik-takilar-001.jpg

 

Türk, Osmanlı, Hint ve İran’ a ait etnik takılar mevcuttur. Osmanlı ve Türk takıları genellikle, madeni para, tuğra ve anlamlı motiflerden oluşur. Metal, boncuk ve taşlardan oluşan modeller de yer almaktadır. Aynı zamanda bohem stili de yansıtan etnik takılar, kadınların tercihi oluyor.

 

trend-etnik-takilar-002.jpg

 

Bu sezon birbirinden farklı motiflerin, desenlerin ve sembollerin bulunduğu etnik takılar kadınları süsleyecek. Etnik takıları kullanırken kıyafet kombinlerinizi göz önünde bulundurun ve uyum içinde olmasına özen gösteriniz. Etnik takılar ile günümüze ait modern kıyafetlerle kombin yaparak farklılık yaratabilirsiniz. 

 

trend-etnik-takilar-003.jpg

 

Şeyma TOKUR /

Gönderiye Yorum Yap