Menü Kapat

Twitter’a Kaydol Nasıl Yapılır?

Türkiye’de, sosyal ağ ve mikro blog siteleri içerisinde en fazla kullanıcıya sahip olan Twitter’da, siz de hesap açıp arkadaşlarınıza erişmek istiyorsanız bu içeriğimizi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımız sayesinde “Twitter hesabı nasıl açılır?“, “Twitter kaydol nasıl yapılır?” ve “Twitter bilgisayardan kaydolma” sorularına cevap bulabileceksiniz.

TWİTTER HESABI NASIL AÇILIR?

Twitter hesabı açmak ya da Twitter kaydolma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak bir e-mail adresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir mail adresiniz yoksa BURAYA TIKLAYARAK çok kolay bir biçimde e-mail sahibi olabilirsiniz.

Zaten bir e-mail hesabınız varsa BURAYA TIKLAYARAK Twitter’in giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

twittera nasıl kayıt olunur

Bu aşamadan sonra sayfanın sağ üst köşesindeki “Kaydol” yazan yere tıklayın.


twitter kaydolma işlemi

Karşınıza çıkan ekranda istenilen bilgileri doldurun. (İsim Soyisim – e-mail – şifre) Eğer her işlemde Twitter’ın size bildirim göndermesini istemiyorsanız, doldurulan formun altında yer alan boş kutucuğu tıklamayın ya da tikini kaldırın. Son olarak ise Kaydol yazan yere tıklayın.


twitter telefon numarası ekleme

Kaydol yazan yere tıkladıktan sonra yeni sayfada karşınıza cep telefonu onay bölümü gelecektir. Twitter’ı güvenli bir şekilde kullanmak için bu bölümü doldurmanızı öneririz. Eğer cep telefonu bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız aşağıda ok ile gösterilen Geç yazan yere tıklayabilirsiniz.


twitter kullanıcı adı üye olma

Karşınıza çıkan yeni sayfada ise, insanların sizleri kolay bir şekilde bulmasını sağlayacak olan kullanıcı adınızı belirleyin.  Bu ekranda yazacağınız kullanıcı adı Twitter ekranında @ornekkullanici şekilde gösterilecektir. Seçtiğiniz kullanıcı adının kabul edildiğini ise kullanıcı adınızı yazdıktan sonra karşısında çıkan “mavi tik” olayından anlayabilirsiniz. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra “Sonraki” yazan bölüme tıklayın.


twitter profil fotoğrafı

Karşınıza gelen ekranda sizden profil fotoğrafı istenecek. İsterseniz bilgisayarda yer alan kameradan resim çekinip profil fotoğrafı oluşturun isterseniz de daha önceden kayıtlı olan fotoğrafınızı seçin. Fotoğraf olayını da hallettikten sonra Devam et yazan yere tıklayın.


twitter kayıt olma

Sonrasında ise karşınıza ilgi alanlarınızı oluşturacağınız bir sayfa gelecek. Buradan hangi alanlara ilginiz varsa o alanları seçebilirsiniz. Sonrasında ise “Devam” yazan yere tıklayın.


twitter kayıt olma

Bir sonraki sayfada karşınıza “Arkadaşlarımı bulmak istiyorum” sayfası çıkacaktır. Dilerseniz buradan mail adresinizi seçip – giriş yapıp arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Dilerseniz geç yazan yere tıklayıp bu bölümü atlayabilirsiniz.


twitter hesabı açma

Twitter, karşınıza gelen yeni sayfada, daha önce seçtiğiniz kategorilere uygun kişileri sizin karşınıza çıkartıp, takip önerileri sunacaktır. İsterseniz bu adımı da direk geçebilirsiniz.


twitter hesabı oluşturma

Yukarıdaki işlemleri sorunsuz bir şekilde hallettiyseniz, Twitter hesabını sorunsuz şekilde kullanabilmek için son bir adımınız kaldı. Bunun içinde, mail adresinizdeki gelen kutusuna bakın “Twitter Destek” ekibinden gelen mesajı açıp “Şimdi Doğrula” yazan yere tıklayın.


twitter hesabı nasıl açılıt

Karşınıza “Hesabınız Doğrulandı. Teşekkürler” uyarısı geldiyse Twitter’a kaydolma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamışsınızdır demektir.


Twitter’a Giriş Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayınız

NOT: “Twitter Kaydo Nasıl Yapılır” adımlarını uygularken bir sıkıntılı ile karşılaşırsanız, yorum bölümünden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Gönderiye Yorum Yap