Menü Kapat

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Market, alışveriş merkezi, kozmetik mağazaları her yerden rahatlıkla bulabileceğiniz, uzun yıllardır hayatımızda olan vazelinin faydaları saymakla bitmiyor. Aldığımız çok pahalı kremlerin aksine, ucuz olan katkısız bu krem çok faydalı. Cilde, saça, tırnaklara, dudaklara uygulanıyor ve olumlu sonuçlar veriyor.

Kurumuş Bölgeler İçin: Topuklarımızda ve dirseklerimizde çatlaklar oluşur ve bizler bu çatlakların kötü görüntüsünden şikayetçiyizdir. Bu çatlaklara en iyi çözüm vazelindir. Kuruyan çatlayan bölgelere vazelin uygulandığında o bölgede anında yumuşama olduğunu, uzun süre zarfında daha gözle görülür sonuçlar verdiğine şahit olacaksınız.

İnce Saçlar İçin: İnce saçlardan birçok bayan muzdariptir. İnce saçlar için ise birçok krem alırız. Oysa çözüm evimizde, çok kolay ulaşabileceğimiz yerdedir. Öyle çok paralar dökmemize de gerek yok üstelik. Saçlarınıın diplerinden başlanarak saç ucuna değin sürülen vazelin saçlarınızı güçlendirecek ve sıklaştıracaktır.

Tırnaklar İçin: Alınan bir başka şikayet ise bayanların tırnaklarındaki hassaslıktır. Bayanlar için el bakımı, manikür, oje tutkudur. Ne yazık ki kısa tırnaklar ile istenilen görüntüye kavuşmak bir türlü mümkün olmamaktadır. Tırnaklarınızın yüzeyine vazelin uygulayarak tırnaklarınızın sağlığını koruyabilir, tırnaklarınıza güç kazandırabilirsiniz.

Dudak çatlakları için: Tıpkı dirseklerde ve topuklarda oluşan katı, sert deriye iyi geldiği vazelin, dudaklarda oluşan çatlaklara da iyi gelir. Dudakda ki sert deriyi yumuşatacaktır.

Pişik ve İsilik için: Çocuklarda sık sık pişik görülürken, isilik özellikle yaz aylarından sıcakdan ötürü büyük küçük herkes de görülebilir. Kaşıntı yapan ve görüntü olarak da hoş olmayan isilik ve pişik icin de en iyi çözüm yolu vazelindir. Bir kere ile gecmeyebilir. Düzenli bir şekilde isiliğiniz yahut pişiğini geçene kadar kullanmalısınız.

Makyaj temizliği için: Makyaj yaparken yüzümüze birçok kimyasal kullanmaktayız, bir de çıkarırken yani makyajı temizlerken neden kimyasal kullanalım ki? Vazelin en iyi makyaj temizleme kreminiz olmaya hazır.

Elektrikli Saçlar İçin: Elektriklenen saçlarınız var ise duştan sonra, ıslak saçlarınıza uygulayacağınız vazelin saçlarınızın elektiriğini alacaktır. Her duşta uyguladığınız takdirde devamlı olarak elektrikten kurtulacaksınız. Hem bu sayede saçlarınızın güçlü ve sık olmasını da sağlayabilirsiniz.

Düzgün Kaşlar İçin: Bazı kaşlar karışık olur ya da kıvırcık. Böyle durumlarda vazelinizi hafifçe kaşınıza sürerek düzgün kaşlar elde edebilirsiniz.

Kaz Ayakları İçin: Göz kenarlarında oluşan kaz ayakları içinde yine en mükemmel çözüm vazelindir. Oldukça ucuz elde edebileceğiniz vazelinin sizi gençleştireceğini düşünebilir miydiniz? Düşünün, çünkü doğru. Yaşlılığın ilk sinyalleri olan kazayaklarından vazelinle kurtulacak ve yaşlılığa sinyal vermeyeceksiniz.


ciltgüzelliği.com

Gönderiye Yorum Yap