Menü Kapat

Yavru ve Yetişkin Köpekler İçin En İyi 5 Hamile ve Emziren Köpek Maması

İçindekiler
  • 1. Lavital Kuzu Etli
  • 2. Hills Tavuk ve Hindili
  • 3. N&D Prime Tavuk ve Narlı
  • 4. Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı
  • 5. Orijen Puppy Tahılsız Tavuklu

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Hamile ve emziren köpeklerin çok özel beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, bu köpekleri beslerken ve bakım yaparken ayrı bir dikkat göstermeniz gerekmektedir. Köpekler tipik olarak yaklaşık dokuz hafta hamile kalırlar. İlk altı veya yedi hafta boyunca, gıda alımı normalden çok daha yüksek olmamalıdır. Altı ve yedi hafta arasında, hamile köpeğin ağırlığı artacaktır. Dokuzuncu haftada iştahı kayabilir veya kaybolabilir. Bu genellikle bebeklerin bir iki gün içinde doğacağının bir işaretidir. 

Hamile veya emziren köpekler için yiyecekler, süt üretimi ve yavruların büyümesi için artan enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli kalori içermelidir. Artan yağ, yüksek kalori talebini karşılamaya yardımcı olur. Yüksek sindirilebilirlik, daha az miktarda gıdadan alınan kalori alımını en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. Annenin süt üretimi ve yavrularının kemik büyümesi daha fazla kalsiyum ve fosfor gerektirir.  Yavru köpeklerin sağlıklı gelişimini beslemek için daha fazla protein gerekir. Hamilelik veya emzirme döneminde olan yavru ve yetişkin köpekler için en iyi mama seçeneklerini sıraladım. İşte en iyi 5 hamile ve emziren köpek maması!

1. Lavital Büyük Irk Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Lavital Büyük Irk Kuzu Etli Yavru Köpek Maması, yavru ve büyüme dönemindeki (2-15 ay) büyük ırk köpekler için özel olarak üretilmiştir. Büyük ırk köpeklerin uygun kilo ve güçlü eklemlere sahip olabilmesi için kuzu etli ve tam dengeli besinlere sahiptir. Hamilelik veya emziren köpekler için 2. aydan 15. aya kadarki dönemde, büyük ırk yavru köpeklerin sağlıklı bir büyüme periyodu geçirmesi ve tüm besinsel ihtiyaçlarının karşılanması için özel olarak formüle edilmiştir. Bağırsak aktivitesini destekleyen ve bağırsak florasını dengeleyen içeriğiyle sağlıklı bir sindirime katkıda bulunur. LaVital Maxi Puppy Lamb Formula özel içeriğiyle yavru köpeğinizin büyümesine ve bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

Ucuza Satın AL


2. Hills Tavuk ve Hindili Mini Irk Yavru Köpek Maması

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Hills Tavuk ve Hindili Mini Irk Yavru Köpek Maması, dünyaya yeni gelmiş küçük ırk yavru köpeklerin gelişimsel ihtiyaçları için özel olarak formüle edilmiştir. Köpeğinizin 10 aylık dönemine kadar rahatlıkla kullanabileceği bu ürün, küçük mama tanecikleriyle küçük dostunuzun sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine katkı sağlamaktadır. Hayatta her daim güçlü bir vücuda sahip olması gereken küçük ırk yavru köpeklerin ilk zamanlardan itibaren doğru beslenmesi gerektiğini ön gören Hills, güçlü kemikler ve dişler için dengeli mineralle köpeğinizin hassas midesi için yüksek kaliteli malzemeler ve hassas lifler içermektedir. Öte yandan yaşam boyu bağışıklık desteği için özel Small & Mini antioksidan karışımına sahip Hills Tavuk ve Hindili Mini Irk Yavru Köpek Maması, sağlıklı beyin ve göz gelişimi için balık yağından elde edilen DHA içermektedir. 

Ucuza Satın AL


3. N&D Prime Tavuk ve Narlı Küçük ve Orta Irk Yavru Köpek Maması 

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

N&D Prime Tavuk ve Narlı Küçük ve Orta Irk Yavru Köpek Maması , doğru miktarda protein, yağ, sınırlı karbonhidrat ve gelişmiş uzun ömürlü vitamin ve minerallere sahip en iyi malzemelerden üretilmiştir. % 70 hayvansal içeriklerden (pişirme öncesi ağırlık) ve % 30 sebze, meyve, vitamin ve minerallerden oluşan bu ürün, hamile ve emziren köpeklerle küçük ve orta ırk yavru köpekler için özel olarak üretilmiştir. Yüksek protein, sınırlı karbonhidrat ve düşük lifli ND köpek maması, aynı zamanda tahıl ve glüten içermemektedir. Proteinin %98’ini kaliteli hayvan kaynaklarından alan bu mama, içeriğindeki omega yağ asitleri sayesinde cild sağlığının korunmasına yardımcı olurken nar ve meyveler serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olmak için çok sayıda antioksidana sahiptir. 

Ucuza Satın AL


4. Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek Maması, 10.ayına ulaşmamış yavru köpekler için besin açısından yoğun ve protein bakımından zengin özel bir içeriğe sahiptir. Yavru köpekler için biyolojik olarak uygun, tahıl içermeyen köpek maması olarak üretilen bu ürün, % 60 et, % 40 sebze ve botanik, % 0 tahıl içermektedir. Yavru köpeğinize besleyici, biyolojik olarak uygun bir diyet vermek için premium serbest dolaşan hindi ve tavuk, vahşi yakalanmış pisi balığı ve kafessiz yumurtaları sebze, meyve içeren Acana köpek maması, patili dostunuzun doğal olarak ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlamaktadır. 

Ucuza Satın AL


5. Orijen Puppy Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek Maması

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Mamalar

Orijen Puppy Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek Maması, en iyi büyümeyi ve gelişmeyi desteklemek için tüm hayvansal içeriklerden protein ve yağ bakımından zengin bir diyette en kaliteli köpek mamalarından bir tanesidir. Serbest çalışan tavuk ve hindi, vahşi yakalanan balıklar ve kafessiz yumurtalardan taze ve bütün hayvansal içerikler bakımından zengin ve çeşitli bir diyet sunan Orijen, orta ve küçük cins yavruları evrimsel ve biyolojik ihtiyaçlarına göre beslemek için% 38 zengin besleyici protein ve % 16 karbonhidrat içermektedir. 

Ucuza Satın AL


Önerilen İçerik: En İyi 5 Tavuklu Köpek Maması

Gönderiye Yorum Yap